Hlasujeme za športovo-oddychový areál K Park. Aktuálne je R. Sobota pod čiarou

Aktualizované 18. januára

Už takmer dva týždne hlasujú Soboťania a priaznivci, ktorí by chceli, aby Rimavská Sobota získala ihrisko KPark. Hlasovanie v súťaži s Kauflandom začalo 6. januára a potrvá do 16. februára 2022 . Hlasovať môžete každý deň po zaregistrovaní na tejto linke www.kauflandpark.sk .

Rimavská Sobota je aktuálne na 10. priečke. Spoločnosť Kaufland však avizuje, že podporí športovo-oddychový areál K Park na prvých 7. priečkach. Aby obyvatelia získali ihrisko, hlasujú každý deň. Iniciatíva rastie zo dňa na deň.

Aktualizované 6.januára.

Rimavská Sobota má od štartu hlasovanie po 10-tej hodine okolo 150 hlasov. Najlepšie sa zatiaľ vedie Dolnému Kubínu, za pár hodín za nich ľudia zahlasovali a získali 1500 hlasov. Registrácia je potrebná iba pri prvej návšteve. Následne sa hlasujúci prihlasuje svojim vytvoreným účtom.

Prostredníctvom projektu spoločnosti Lidl pribudli v Rimavskej Sobote už dve detské ihriská Žihadielka. Najnovšie sa samospráva zapojila do projektu Kauflandu. Obyvatelia tak môžu získať ihrisko so skate prvkami, lezeckou stenou, workoutovou konštrukciou, pingpongom či streetballom.

Do hlasovania sa prihlásilo 36 miest a mestských častí, ktoré súťažia o vybudovanie športovo-oddychového areálu K Park. Podporených bude sedem.

Podľa informácií z rimavskosobotského mestského úradu ihrisko je naplánované v rámci vnútrobloku na Sídlisku Západ. „Medzi ulicami Česká a Kirejevská,“ uviedol pre vobraze.sk referent oddelenia projektov na MsÚ Peter Slovák. Ako ďalej uvádza, súčasťou projektu KParku je aj oddychové sedenie, stojisko pre bicykle, smetné koše a zeleň.

O KPark môžu súťažiť mestá a mestské časti, v ktorých je predajňa Kauflandu a prihlásili sa do súťaže v termíne. Ihrisko by malo mať rozmery približne 20 x 20 metrov, avšak rozmiestnenie prvkov KParku sa prispôsobí už existujúcemu priestoru, pričom do neho budú zakomponované aj existujúce prvky zelene.

Hlasovaním sa navyše môžete zapojiť do súťaže o 30 smartfónov. Hlasovanie má prebiehať vyše mesiac, od 6. januára 2022 do 16. februára 2022. Počas tohto obdobia budú môcť hlasujúci (verejnosť) hlasovať za ktorékoľvek mesto/mestskú časť, ktoré sa rozhodlo zapojiť do projektu. Hlasujúci odovzdá svoj hlas prostredníctvom webovej stránky www.kauflandpark.sk, ktorá bude sprístupnená pred začatím hlasovania. Hlasujúci má možnosť hlasovať v jeden deň iba jedenkrát.

Zdroj: vobraze.sk