Vo vodnej nádrži prišlo o život dievčatko. Na Teplom Vrchu sa utopil mladý muž

Vodná nádrž Ružiná

Minulý týždeň priniesol dve udalosti, ktoré mali tragický koniec. Na Teplom Vrchu sa včera podvečer utopil mladý muž. Z vody ho vytiahli okolo 20.30 h. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, o život prišiel 19-ročný mladík z Liptovskej Tepličky z okresu Poprad. „Obhliadajúci lekár predbežne cudzie zavinenie vylúčil a v prípade bola nariadená zdravotno-bezpečnostná pitva,“ povedala s tým, že polícia v R. Sobote začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. Prípadná prítomnosť alkoholu bude zisťovaná pri pitve. 

Mladý muž podľa našich informácií prišiel do rekreačného strediska včera s partiou priateľov. Vliezol do vody a už sa nevynoril. Podľa informácií z miesta nešťastia ho z vody vytiahli dvaja ľudia a oživovali ho, kým neprišli záchranári. Tí v oživovaní mladíka pokračovali. Žiaľ, s neúspešným koncom.

V utorok došlo tiež k úmrtiu 10-ročného dievčatka vo vodnej nádrži Ružiná, okres Lučenec. Ohliadajúci lekár konštatoval smrť a podľa Faltániovej v prípade začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. „Ide o maloletú osobu z Ružinej,“ dodala. Vodná nádrž Ružiná sa po rekonštrukcii ešte len napúšťa.

„Každoročne sa pri kúpaní utopia desiatky ľudí a väčšinou pri kúpaní na jazerách a vodných plochách. Odporúčame preto uprednostniť kúpanie na dozorovaných prírodných kúpaliskách a hlavne zvýšiť zodpovednosť za vlastné zdravie a zdravie a život svojich detí,“ priblížila vo všeobecnosti Faltániová. Ako zdôrazňuje, zvýšené riziko kúpania je práve v prírodných vodách, ktoré nemajú zabezpečený dozor. „Riziko úrazov a utopení vzniká najmä pri preceňovaní svojich fyzických síl, pričom významnú úlohu pri mnohých i smrteľných úrazoch zohráva alkohol,“ povedala. 

Ružiná

Zdroj: vobraze.sk