Vo funkcii riaditeľa skončil ďalší okresný šéf polície. Nových ešte nevymenovali

Vo funkcii riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Lučenci skončil Marian Vilhan. Vo funkcii riaditeľa v Lučenci pôsobil 9 rokov a celkovo v uniforme odslúžil v Policajnom zbore 35 rokov. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, Marian Vilhan pôsobil aj na poste zástupcu OZ PZ Veľký Krtíš, a to šesť mesiacov.

Od 1. januára sa uvoľnilo miesto aj po policajnej jednotke z okresu Rimavská Sobota Ivanovi Andrašovičovi. Zástupcom OR PZ Rimavská Sobota je Martin Švejnoha. O svojom odchode nám Ivan Andrašovič viac priblížil v článku minulý mesiac.

Neobsadená je aj pozícia krajského šéfa. Ivan Piliar bol krajským riaditeľom v Banskej Bystrici od roku 2019, predtým pôsobil ako okresný riaditeľ v Brezne. Zástupcom KR PZ Banská Bystrica je Jozef Levčík, ktorý už slúžil aj v Rimavskej Sobote.

„Krajský riaditeľ Ivan Piliar odchádza na základe vzájomnej dohody s policajným prezidentom Štefanom Hamranom. Zástupca krajského riaditeľa bude na nevyhnutný čas (do dočasného poverenia alebo menovania nového krajského riaditeľa) plniť všetky potrebné úlohy Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici,“ uviedol pre vobraze.sk hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka na konci minulého roka.

Okrem policajnej jednotky v R. Sobote končí aj krajský šéf
polícia

Zdroj: vobraze.sk