Okrem policajnej jednotky v R. Sobote končí aj krajský šéf

Krajské riaditeľstvo PZ Banská Bystrica

Na prelome rokov má dôjsť k zmenám na vysokých policajných postoch. Okrem okresného riaditeľa PZ Rimavská Sobota má vo funkcii rovnako končiť aj krajský riaditeľ Ivan Piliar. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila Andrea Petrovičová z oddelenia komunikácie a prevencie krajského riaditeľstva Banská Bystrica. „Na ich miesta bude vyhlásené výberové konanie a podľa zásad kariérneho postupu bude na funkciu okresného alebo krajského riaditeľa ustanovený ten najvhodnejší kandidát,“ priblížila Petrovičová a dodala, že pozícia nemusí byť hneď obsadená a môže byť niekto poverený zastupovaním.

Podľa jej slov do civilu od začiatku tohto roka v kraji odišlo 131 policajtov.

V okrese Rimavská Sobota je zástupcom okresného riaditeľa Martin Švejnoha. Ako pre vobraze.sk pripomenul doterajší okresný riaditeľ PZ Ivan Andrašovič, k iným zmenám na postoch riaditeľov či už okresného riaditeľstva, alebo obvodných oddelní v R. Sobote nedochádza. „Je to moje rozhodnutie, ktoré vo mne dozrievalo dlhšie. Rozhodol som sa to teraz ukončiť. V záujme služby a pandemickej situácie však ostávam v práci do konca roka,“ povedal 55-ročný Ivan Andrašovič.

Ivan Piliar je krajským riaditeľom od roku 2019, predtým pôsobil ako okresný riaditeľ v Brezne. Na kraji je v súčasnosti jeho zástupcom Jozef Levčík, ktorý už slúžil aj v Rimavskej Sobote a bol zástupcom Ivana Andrašoviča.

V minulosti sa už stalo, že krajským šéfom bol riaditeľ OR PZ Rimavská Sobota. Bol ním Miroslav Bitala.

Zdroj: vobraze.sk