V R. Sobote ukradli auto, po zlodejovi pátra polícia i majiteľ

Na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote došlo ku krádeži. Osobné auto značky Škoda Octavia modrej farby zmizla v noci nadnes, pravdepodobne okolo medzi štvrtou a piatou hodinou. Auto parkovalo pred vchodom v jednosmerke na Ulici L. Novomeského. „Museli to byť profíci, lebo auto pravdepodobne odišlo po vlastných. Parkoval som v úzkej uličke kolmo na vyhradenom parkovisku. Museli do toho zrejme dať kľúč a odkódovali ho. Podľa mojich informácií ide o organizovanú skupinu, ktorá tu doposiaľ nebola. Údajne už skúšali tri autá a všetko boli škodovky. Len Kodiak nevedeli odkódovať. To sa im nepodarilo,“ povedal Ladislav Együd, ktorému auto odcudzili. Ako dodal, ide o auto Octavia V RS v peknej farbe, ktoré vynikne. Dovezené bolo zo Švajčiarska. Vozidlo spláca a ostala v ňom aj detská sedačka i hračky. „Som obyčajný zamestnanec, nemáme teraz nič,“ dodal.

Krádež bola majiteľom z R. Soboty už nahlásená aj na políciu. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, ku krádeži došlo niekedy nadránom a polícia po vozidle pátra. Ak by verejnosť videla vozidlo, alebo mala bližšie informácie, kontaktujte políciu na najbližšom oddelení, alebo na známom telefónnom čísle 158, alebo čísle majiteľa auta na 0905342392.

Na najväčšom sídliksu v R. Sobote na Sídlisku Západ majú skúsenosti aj krádežami pivníc i kočikární. Ako uvádza poslanec mestského zastupiteľstva Ivan Hazucha, krádeže zaznamenali najviac približne pred dvomi rokmi. „Prosím preto, aby ste vchodové dvere otvárali cez tlačítko v byte len osobám, ktoré poznáte. Nie poštárom, pracovníkom bytového družstva, plynárom, vodárom, elektrikárom, pracovníkom internetových služieb. Tí majú k dispozícii iný spôsob, ako sa dostať do vchodu,“ upozorňuje Hazucha, ktorý je aj dôverníkom. Zároveň odporúča, aby si obyvatelia viac všímali svoje okolie a venovali zvýšenú pozornosť tomu, čo sa deje v okolí bytového domu či v spoločných priestoroch.

Zdroj: vobraze.sk, Foto. Peter Együd