V prípade nehody s tragickým koncom v Lučenci obvinili vodiča autobusu. Smrteľnú nehodu v Zacharovciach uzavreli

Polícia obvinila vodiča autobusu, ktorý v Lučenci na priechode pre chodcov zrazil dve ženy. Jedna zraneniam o takmer dva týždne v nemocnici podľahla. „Vyšetrovateľ 26. januára obvinil z prečinu usmrtenia 53-ročného muža z Lučenca. Nehoda je ďalej v štádiu vyšetrovania,“ uviedla pre vobraze.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

Osemdesiatpäťročnú chodkyňu zrazil linkový autobus. Pomoc záchranárov jej privolal päťdesiattriročný vodič autobusu. Policajti u neho alkohol nezistili. K nehode došlo na Novohradskej ulici smerom ku križovatke v ľavom jazdnom pruhu. „V dôsledku nesprávnej techniky jazdy sa vodič autobusu plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, ako aj nedbal na zvýšenú opatrnosť voči chodcom a nedal prednosť dvom chodkyniam, ktoré vstúpili na vyznačený priechod. Prechádzali po priechode pre chodcov,“ vysvetlila Faltániová. Jedna chodkyňa sa zranila len mierne, bez potreby PN. Druhá spadla na zem a utrpela poranenia hlavy, ruky či predkolenia. Bola hospitalizovaná v nemocnici. Ako Faltániová doplnila, u 89-ročnej dôchodkyne sa v priebehu hospitalizácie pridružili zdravotné komplikácie a zlyhania. 

Vyšetrovanie tragickej dopravnej nehody z obce Zacharovce pri Rimavskej Sobote bolo zastavené. Nehoda sa stala v máji minulého roka. Rýchla jazda 64-ročného muža na aute značky Volvo skončila tragicky. Narazil do stĺpu. U muža bolo pri pitve podľa polície zistené 1,1 mg/l alkoholu, čo predstavuje viac ako dve promile. Vyšetrovanie bolo podľa policajnej hovorkyne uzavreté v auguste.

Zdroj: vobraze.sk , foto: KR PZ Banská Bystrica