Doplnené: V priemyselnom parku v Hnúšti zasahujú hasiči. Ide o cvičenie + foto

Rimavskou dolinou zneli ráno po deviatej hodine sirény hasičských áut. Do priemyselného parku v Hnúšti smerovali viaceré jednotky príslušníkov hasičského a záchranného zboru. Zasahujú profesionáli aj dobrovoľníci. Nahlásený bol požiar vo firme Versaco. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ OR HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, cvičenie práve prebieha a sledujú činnosti jednotlivých zložiek. „Ide o požiar v sklade hotových výrobkov hotových puklíc z plastov,“ priblížil riaditeľ.

Cvičenie prebieha aj vo výrobnej hale so skladom plastového materiálu. Priestory sú zadymené a príslušníci zasahujú v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na mieste sú zložky z Hnúšte, Rimavskej Soboty, či dobrovoľníci z Klenovca.

Cvičenie sa týka aj pár desiatok zamestnancov zmeny, ktorí boli evakuovaní. Ide o veľkú budovu, ktorá má členitý priestor. Vo Versacu pracuje celkovo vyše 60 ľudí. „Susedná firma Yura bola informovaná o tom, že tu budú hasiči, že by to mohlo byť v spolupráci. Cvičenie je však len v našich priestoroch. Aspoň boli informovaní, že to nie je ostrý zásah,“ povedal pre vobraze.sk riaditeľ spoločnosti Versaco Erik Gál. Podľa jeho slov priestory versaca majú väčšie a členitejšie. „Možno aj preto je zaujímavejšie pre hasičov,“ dodal.

Doplnené o 19.00 hod.

K požiaru boli privolaní aj dobrovoľníci z Rimavskej Bane i Rimavského Brezova.

Dobrovoľníci z Rimavskej Bane dopĺňali vodu z rieky Rimava do ďalších cisterien.
„Cvičenie bolo prínosom. Precvičili sme taktiku a zladili sme s profíkmi činnosť tak, aby sme vedeli fungovať a byť im nápomocní v prípade potreby,“ povedal pre vobraze.sk veliteľ jednotky DHZO Rimavská Baňa Peter Rapčan. Ďalej poznamenal, že ako dobrovoľníci majú k dispozícii v hasičskej zbojnici auto i protipovodňový vozík. Jeden z ich príslušníkov pomáhal vo Versacu aj pri evakuovali zranenej osoby.

Správa bude doplnená.

Zdroj: vobraze.sk