V opitosti narazili do autobusu i kamióna, vypočuli si tresty

Okresny sud RS

Vodiči z Krokavy i Veľkého Blhu si vypočuli svoj trest za jazdu v opitosti. Jeden narazil na Fiate Punto odzadu do autobusu, druhý prednedávnom spredu do kamiónu na Fiate Doblo. Obidvaja nafúkali nad dve promile, pričom už len nad jedno promile ide o trestný čin. Sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote dnes vydal trestný rozkaz, ktorým uznal vinným Gabriela z Veľkého Blhu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu uložil trest odňatia slobody v trvaní 8 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 24 mesiacov. „Zároveň mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 30 mesiacov. Rozhodnutie je právoplatné, keďže prokurátor, ako aj obvinený sa vzdali práva podať odpor,“ informovala vobraze.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová.

K nehode došlo 9. februára podvečer medzi obcami Figa a Bátka. Podľa slov banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej 38-ročný vodič Gabriel z V. Blhu išiel na vozidla Fiat Doblo.

„Ovplyvnený alkoholom sa nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke. Prešiel do protismeru a ľavou prednou časťou narazil do oprotiidúceho nákladného vozidla Scania,“ povedala pre vobraze.sk Faltániová. Pri dychovej skúške u neho polícia zistila 2,19 promile a po hodine opakovanou dychovou skúškou až 2,4 promile. „K zraneniam nedošlo, škoda bola ale odhadnutá dokopy na vyše 17-tisíc eur,“ dodala.

Vodič narazil do autobusu, dostal podmienku

Druhý vodič z Krokavy koncom minulého týždňa narazil na Fiate Punto do autobusu. K nehode došlo 5. februára medzi Hnúštou a Rimavskou Sobotou. Podľa Faltániovej u 24-ročného Jaroslava z Krokavy namerali 2,4 promile. „Prednou časťou narazil do medzimestského autobusu, ktorý išiel pred ním. Po náraze sa auto otočilo do protismeru, kde ostalo stáť pri zvodidlách,“ priblížila Faltániová. Tiež ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Škoda na autobuse bola 5 tisíc eur, na aute 800 eur.

Trestným rozkazom bol uznaný vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca mu podľa hovorkyne krajského súdu uložil trest odňatia slobody vo výmere 4 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov a súčasne mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 30 mesiacov. „Rozhodnutie je právoplatné tým istým dňom , keďže obvinený sa vzdal práva podať odpor,“ zdôraznila Uhrovičová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: OR PZ Rimavská Sobota