U vodiča po nehode zistili metamfetamín. Žena utrpela ťažké zranenia + video

Dopravnú nehodu troch áut, ku ktorej došlo podvečer na križovatke v Rimavskej Sobote, prevzal vyšetrovateľ a začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženie na zdraví. Alkohol u účastníkov nehody polícia nezistila, no jeden z vodičov mal v moči metamfetamín. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, 22-ročný vodič na Audi A6 bol podrobený toxikologickému vyšetreniu moču s pozitívnym výsledkom. „Následne bol vyzvaný na odber krvi na zistenie presnej hladiny metamfetamínu. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz,“ zdôraznila Kováčiková.

Pri nehode najvážnejšie zranenia utrpela 38-ročná vodička na Škode Octavia, s ktorou sa vodič čelne zrazil. Jej auto odhodilo mimo cestu a z vozidla ju museli vystrihávať príslušníci hasičského a záchranného zboru.

„Podľa predbežnej lekárskej správy s predpokladanou dobou liečenia, ako aj PN nad 42 dní,“ uviedla. Žena je zamestnankyňou chránenej dielne operačného pracoviska monitorovacieho systému na mestskej polícii.

K nehode došlo okolo 18:45 hod. Vodič na osobnom motorovom vozidle značky Audi A6 išiel po ulici L. Svobodu z ulici Okružnej kde zbadal vychádzať z Českej ulice osobné motorové vozidlo značky Škoda Octavia. To viedol 33-ročný vodič, pričom toto vozidlo už bolo vo svojom jazdnom pruhu smer L. Svobodu. „Vodič Audi A6 chcel toto vozidlo predísť, no svojou prednou pravou časťou narazil do ľavej bočnej časti vozidla Škoda Octavia a následne pokračoval v protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim vozidlom značky Škoda Octavia,“ ozrejmila policajná hovorkyňa.

Na vozidlách vznikla škoda vo výške približne 16 tis. eur.

Doplnené: Na križovatke pri Haly Galy sa zrazili tri autá. Zakliesnenú osobu vystrihávali. U vodiča zistili metamfetamín

Zdroj: vobraze.sk