Tragická nehoda na obchvate mesta Tornaľa. Kamión začal po náraze horieť

Dopravná nehoda kamiónu a osobného auta na R2 pri Tornali má tragický koniec. Neprežil ju vodič osobného auta Audi, ktorý sa čelne zrazil s kamiónom. Ten začal horieť. K nehode došlo v noci z piatka na sobotu 7. januára, pred polnocou. Na mieste zasahovalo päť príslušníkov HaZZ. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Revúca Štefan Nikolovič, po príchode na miesto boli obidvaja vodiči mimo vozidiel. Išlo o ťažkú nehodu.

Vodič osobného auta bol pri nárze vymrštený a záchranári mu už pomôcť nevedeli, vodič kamiónu stihol pred požiarom vyjsť z kabíny. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej pri nehode prišiel o život 24-ročný vodič na vozidle Audi z obce Gemerská Ves. Smeroval na Rožňavu.

„Na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcim kamiónom. Ten viedol 41-ročný vodič kamiónu z Ukrajiny. Čelnej zrážke sa už nedokázal vyhnúť,“ informovala vobraze.sk Faltániová.
Kamión po náraze prešiel do protismeru, kde poškodil zvodidlá. Zišiel do priekopy a tam začal horieť. Prevážal ťažký oceľový náklad. Vodič kamiónu podľa Faltániovej utrpel ťažké zranenia. Cesta bola uzavretá a na mieste boli všetky záchranné zložky. Škody boli odhadnuté na viac ako 80 tisíc eur. Nehoda je v štádiu vyšetrovania a bude začaté trestné stíhanie.

Zdroj: vobraze.sk, foto: KRPZ Banská Bystrica