Sedemdesiatnika na juhu okresu R. Sobota zrazilo auto. Nehodu neprežil

Dopravná nehoda na juhu Rimavskosobotského okresu si vyžiadala život sedemdesiatnika. Polícia ju vyšetruje, včera pri nej prišiel o život chodec. „V pondelok 2. októbra okolo 19:00 h viedol 44-ročný vodič osobné vozidlo od obce Číž smerom na Lenartovce, pričom sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a včas nespozoroval chodca, ktorého zrazil,“ priblížila pre vobraze.sk krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. „Sedemdesiatjedenročný muž kráčal v jeho jazdnom pruhu a po náraze prednou časťou vozidla narazil do čelného skla, preletel ponad vozidlo a ostal ležať na ceste. Následkom dopravnej nehody poškodený utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Chodec bol v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov,“ uviedla hovorkyňa.

Podľa jej vyjadrenia alkohol u vodiča pri dychovej skúške zistený nebol a u nebohého chodca bude prípadné požitie alkoholu zisťované pri pitve. „Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ dodala policajná hovorkyňa.

„Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát práve neprimeraná rýchlosť jazdy, neprispôsobenie rýchlosti jazdy zmeneným poveternostným podmienkam i nevenovanie sa plne vedeniu vozidla. Vodičov vyzývame k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby svoje správanie prispôsobili poveternostným podmienkam, a to najmä zhoršenej viditeľnosti a aby tiež dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky,“ uviedla Mária Faltániová.

„Chodcom a cyklistom pripomíname, že za zhoršenej viditeľnosti na miestach, kde nie sú chodníky, sú povinní používať reflexné vesty a reflexné prvky. Je dôležité, aby bol chodec na ceste viditeľný a tým sa stáva práve vďaka reflexným prvkom, ktoré odrážajú svetlo. Ak skombinuje nápadnú farbu odevu s reflexnými prvkami, bude omnoho viditeľnejším a zvýši tak svoju bezpečnosť,“ ozrejmila policajná hovorkyňa.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB KR PZ B. Bystrica