Pri dopravnej nehode zomrel vodič

Tragický koniec mala dopravná nehoda v Lučeneckom okrese. Vyžiadala si život štyridsiatnika. Ako pre vobraze.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčikova, k nehode došlo v stredu 9. augusta popoludní na ceste I/75 medzi obcami Ľuboreč a Halič. „Podľa doposiaľ zistených informácií z miesta nehody prešiel štyridsaťročný vodič osobného auta z doteraz presne neznámych príčin do protismeru, kde došlo k zrážke s nákladným vozidlom,“ priblížila Kováčiková s tým, že vodič osobného vozidla Citroen Xsara Picasso na mieste nehody zomrel. Ako dodala, vo vozidle sa nachádzal aj maloletý chlapec, ktorý bol so zraneniami prevezený do nemocnice. Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici informovalo, že zakliesnené osoby boli vyslobodené z osobného vozidla.

Podľa vyjadrenia Petry Kováčikovej alkohol u vodiča nákladného auta nebol zistený a prípadná prítomnosť alkoholu u nebohého vodiča z Veľkého Krtíša bude zisťovaná pri súdnej pitve. „Na mieste nehody boli prítomní aj znalci z odboru cestnej dopravy, ako aj znalci z odboru zdravotníctva. V súvislosti s dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Príčina nehody je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa.

Petra Kováčiková uviedla, že v okrese Lučenec eviduje polícia od začiatku tohto roka päť smrteľných dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo šesť osôb.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB KR PZ B. Bystrica