Požiar senníka vznikol z nedbanlivosti. Polícia má podozrivého

Požiar senníka na družstve v Rimavských Zalužanoch mal vzniknúť nedbanlivostným konaním osobou. Zhorel pri ňom aj traktor. Ako ďalej pre vobraze.sk ďalej uviedol Martin Babic z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Rimavská Sobota, z ich strany to už bolo takto uzavreté zisťovateľom príčin požiaru.

Škody boli podľa Babica odhadnuté majiteľom na vyše 70 tisíc eur. Požiar bol spozorovaný v sobotu popoludní.

Na miesto boli vyslaní domáci dobrovoľní hasiči, ako aj profesionáli z Rimavskej Soboty a Hnúšte. Kyvadlovou dopravou zásobovali prebiehajúce hasenie dostatkom vody. Pomáhali aj dobrovoľní hasiči z Drienčan a Rimavskej Bane. Požiar veľkého senníka, ktorý sa už nedal uhasiť, dohášali aj na druhý deň. Na mieste bola aj hasičská sanitka z Banskej Bystrice a celkovo vyše 10 príslušníkov HaZZ.

Prípadom sa zaoberá polícia. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecné ohrozenie. „Máme podozrivú osobu, ale momentálne bližšie informácie poskytovať nebudeme. Na prípade pracujeme,“ uviedla pre vobraze.sk policajná hovorkyňa.

Zdroj: vobraze.sk