Polícia ukončila vyšetrovanie záhadnej smrti dvoch ľudí

Matku so synom našli v zamknutom byte v Hnúšti. Polícia vyšetrovaním zistila, že k úmrtiu došlo bez cudzieho zavinenia, vonkajšie poranenia zistené neboli. Vzhľadom na to, že telá boli v značnom štádiu rozkladu, lekár nariadil pitvu na zistenie bližších okolností. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v prípade začali trestné stíhanie pre usmrtenie, to však bolo 16. augusta zastavené.

„Tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci. K úmrtiu došlo bez cudzieho zavinenia, bolo to z chorobných príčin, mali zdravotné problémy,“ priblížila Faltániová. Išlo o 45-ročného muža a 64-ročnú ženu. Zároveň spomenula, že jednoznačne nevedeli určiť, kto z dvojice zomrel skôr. Muž mal byť imobilný a matka sa o neho v byte starala. Podľa našich informácií polícia pracovala aj s verziou, že matka mohla zomrieť skôr a o neho sa nemal kto postarať. 

K smutnej udalosti došlo koncom apríla. Byt na sídlisku 1. mája bol zamknutý. Na miesto privolali hasičov, ktorí otvorili dvere. Na mieste bol aj lekár, ktorý nariadil súdnu pitvu. Vonkajšie poranenia polícia nezistila.

Doplnené: V bytovom dome v Hnúšti našli dve mŕtve telá

Zdroj: vobraze.sk