Po hromadnej bitke pri autobusovej stanici v R. Sobote polícia obvinila sedem ľudí

Polícia v Rimavskej Sobote včera vzniesla obvinenie voči viacerým osobám, ktoré sa podieľali na januárovej hromadnej bitke pri autobusovej stanici. Poverený príslušník PZ obvinil štyroch bitkárov vo veku od 15 do 20 rokov, ktorí poškodeného udierali do hlavy. Čelia obvineniu z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva. Traja ďalší mladíci, od 17 do 18 rokov, sú obvinení z prečinu výtržníctva spáchaného spolupáchateľstvom. Vobraze.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako doplnila, všetci siedmi obvinení sú trestne stíhaní na slobode.

K hromadnej bitke došlo 15. januára v Rimavskej Sobote. Poškodené mali byť pri nej dve osoby. Päťdesiatnikovi ležiacemu na priechode pre chodcov zavolali záchranku. „Obvinený 16-ročný mladík pred kaviarňou na autobusovej stanici na Železničnej ulici po predchádzajúcich úderoch, ktoré dostal od 53-ročného muža, reagoval úderom, ktorým nezasiahol 53-ročného muža, avšak následne ho udrel do tváre, následkom čoho 53-ročný muž spadol na asfalt, kde ostal nehybne ležať,“ priblížila vznik útoku Kováčiková.

Policajná hovorkyňa dodala, že obvinený 16-ročný mladík mu spôsobil ľahké zranenie s dobou liečenia do 14 dní. „Na túto situáciu reagoval a rozbehol sa smerom na 16-ročného mladíka 40-ročný muž, za ktorým sa hneď rozbehli ostatní obvinení, ktorí ho spoločne naháňali. Štyridsaťročný muž pred nimi utekal, a keď ho dobehli, došlo k fyzickému napadnutiu,“ vysvetlila Kováčiková.

Zdroj: vobraze.sk