Platili falošnými eurami a ušli autom. Policajti ich zakrátko vypátrali a poslali za mreže

V okrese Rimavská Sobota sa vyskytli falošné bankovky. Priniesli ich kupujúci od Lučenca či Detvy, ktorí prišli na inzerát do Husinej. Chceli 28. januára podvečer kúpiť auto. Predávajúci si však podozrivé bankovky všimol a chcel ich dať preveriť v Rimavskej Sobote. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, predávajúcemu dali 750 eur. Hneď sa mu však zdalo, že bankovky nie sú pravé. Išlo o peniaze nominálnej hodnoty 50 eur. Niketoré z nich mali mať rovnaké číslo.

Dohodli sa, že pôjdu do Rimavskej Soboty, a že v obchodnom dome dá kupujúci preveriť pravosť finančnej hotovosti. Jeden z kupujúcich sadol do auta, na ktorom prišli. Druhý do predaného auta. „Cestou sa však rozdelili a odišli. Poškodený to oznámil na políciu,“ povedala Faltániová. Policajti začali po aute pátrať a ešte v ten večer trojicu podvodníkov zadržali. Podľa našich informácií ich hliadka chytila pri Mýtnej. Netrvalo tak dlho a skončili v cele predbežného zadržania v R. Sobote.

Trojica čelí obvineniu

Polícia tak podľa hovorkyne ešte 28. januára obvinila 22-ročnú Dianu z Detvy, 42-ročného Ivana z Detvy a 41-ročného Maroša z Lučenca. Čelia obnineniu zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov, z prečinu podvodu a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Všetko formou spolupáchateľstva.

Dvoch stíhajú väzobne

Sudca Okresného súdu Rimavská Sobota vzal do väzby dvojicu z Detvy. Muža z Lučenca stíhajú na slobode.

Zdroj: vobraze.sk