Okrem požiaru strojovne v Gemernákupe sa hasiči ponáhľali na polikliniku

Nevyspytateľné okolnosti v službe záchranárov aj dnes preverili hasičské jednotky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote. Od rána boli v areáli Gemernákupu pri Košickej ceste v Rimavskej Sobote. Nahlásený bol požiar strojovne. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ HaZZ Marek Laššák, išlo o cvičenie, kde príslušníci nacvičovali evakuáciu vnútornými cestami, ako aj lanovou technikou.

„Preverili sme popritom aj využitie požiarnej nádrže, dobrovoľníci čerpali vodu do hasičských áut,“ priblížil riaditeľ.

Počas cvičenia však prišlo volanie k reálnemu zásahu, požiaru v poliklinike v Hnúšti.

Cvičenie v Rimavskej Sobote

Z Rimavskej Soboty tam smerovalo jedno cisternové vozidlo, ako aj rebrík. Podľa Laššáka a prvotných informácií malo ísť o väčší požiar v poliklinike, a preto vyslali viac jednotiek z Hnúšte a aj z dnešného cvičenia v R. Sobote. Na mieste však zistili, že ide skôr o zadymenie dvoch miestností v jednej z prevádzok na poschodí budovy v centre Hnúšte. „V rámci polikliniky sú tam aj iné prevádzky, nielen zdravotnícke. Jednotka z Hnúšte požiar zachytila hneď a mali to pod kontrolou. Uhasili to jedným vysokotlakým prúdom,“ priblížil riaditeľ z miesta zásahu. Jednotky z R. Soboty sa tak mohli otočiť ešte počas cesty na reálny zásah.

K príčine požiaru, kde vyhorelo jedno elektrické osvetlenie a parkety v jeho blízkosti, sa zatiaľ nevyjadroval. „Je to v štádiu šetrenia a na mieste je zisťovateľ príčin požiaru,“ uzavrel Laššák.

Doplnené 15. októbra

Zdroj: vobarze.sk