Slúžil v Rimavskej Sobote. Bol vymenovaný za krajského riaditeľa

Novy riaditeľ KR PZ Banská Bystrica Jozef Levčík

Krajským riaditeľom Policajného zboru Banská Bystrica je Jozef Levčík. Ako ďalej pre vobraze.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, do funkcie bol vymenovaný od pondelka 15. augusta. Dovtedy bol poverený vedením KR PZ Banská Bystrica.

Vo funkcii nahradil bývalého šéfa Ivana Piliara, ktorý pred pár mesiacmi odišiel do výsluhového dôchodku ku koncu decembra.

Počas doterajšej 27 ročnej kariéry v policajnom zbore pôsobil na viacerých riadiacich pozíciách, ale po nástupe do policajného zboru v roku 1995 začínal ako radový policajt.

„Veľmi si vážim prácu všetkých, ale najmä radových policajtov, pretože si uvedomujem, že ťažisko práce v policajnom zbore je práve na ich pleciach. Budem sa preto snažiť vytvárať im pre ich prácu čo najlepšie podmienky. Verím, že aj mojím pričinením sa budú môcť občania v našom kraji cítiť bezpečne a nikdy sa nebudú báť s dôverou obrátiť na políciu,“ uviedol Jozef Levčík, ktorý pôsobil vo Veľkom Krtíši, Lučenci a aj v Rimavskej Sobote. Zastával tu funkciu zástupcu okresného riaditeľa PZ Ivana Andrašoviča.

Andrašovič bol podľa jeho slov s prácou Jozefa Levčíka spokojný. „Mal na starosti poriadkovú a dopravnú políciu, ktorú riadil. Výsledky v práci mal výborné a je zárukou, že práca polície v Banskobystrickom kraji bude na požadovanej úrovni k spokojnosti jeho obyvateľov. Má na to predpoklady a verím, že bude aj v tejto funkcii úspešný,“ povedal pre vobraze.sk Andrašovič na adresu Jozefa Levčíka, ktorý zastával aj funkciu okresného riaditeľa PZ v Žiari nad Hronom.

V minulosti sa už stalo, že krajským šéfom bol niekdajší riaditeľ OR PZ Rimavská Sobota. Stalo sa tak v prípade Miroslava Bitalu z Rimavskej Soboty. Kto bude zástupcom Levčíka polícia zatiaľ neuviedla.

Vo funkcii riaditeľa skončil ďalší okresný šéf polície. Nových ešte nevymenovali

Zdroj: vobraze.sk