Alkohol pri tragickej nehode neasistoval. Verejnosť a políciu ale pobúrilo odvysielané video

Tragická dopravná nehoda v Ružovej osade si vyžiadala život 67-ročného Soboťana. Alkohol pri nej neasistoval. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová na základe predbežných výsledkov súdnej pitvy nebohého vodiča. U kamionistu, s ktorým sa zrazil, alkohol po nehode polícia nezistila. V prípade nehody prebieha vyšetrovanie. Ako však polícia zverejnila na sociálnej sieti, v súvislosti s nehodou vzniklo aj poburujúce video, kedy namiesto pomoci si okoloidúci človek bezprostredne po nehode robil z miesta živé vysielanie. Políciu v tejto udalosti kontaktovala aj verejnosť.

Zo záberov vyplýva, že na mieste ešte nebola ani polícia, ani záchranné zložky. „Namiesto toho, aby autor videa aktívne pomáhal obetiam nehody, prípade poskytoval prvú pomoc, jednoducho vytiahol mobil a začal si všetko natáčať,“ konštatuje polícia.

V niektorých krajinách je natáčanie a fotografovanie nehôd zakázané. „Nielen my, ale aj naši zahraniční kolegovia sme na túto zvláštnu aktivitu veľmi hákliví,“ dodávajú s tým, že taketo videa sú zverejnené bez ohľadu na to, že to môžu vidieť na sociálnych sieťach aj blízki obetí.

Fotiť si, alebo natáčať miesta nehody, nedajbože, obete nehôd je naozaj cez čiaru.

K tragickej udalosti došlo 12.augusta. Vodič z R. Soboty prešiel s Renaultom Clio cez čiaru, kde sa zrazil s kamiónom.

Doplnené: Pri Ružovej osade prišiel o život vodič z R. Soboty

Zdroj: vobraze.sk