Mladík čelí obvineniu zo zločinu zabitia. Na Sabovej napadol starú mamu, tá v nemocnici zomrela

Mladík čelí zločinu zabitia. Na Sabovej pri Rimavskej Sobote mal napadnúť staršiu ženu, s ktorou žil v spoločnej domácnosti. Tá na následky zranení zomrela v rimavskosobotskej nemocnici. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako spomenula, k prípadu došlo ešte v noci z 23. a 24. marca, nedávno však došlo jeho prekvalifikovaniu na zločin zabitia.

Fyzicky bola napadnutá 77-ročná žena, ktorá bola jeho starou mamou. Obvinený 25-ročný Kevin je podľa policajnej hovorkyne vo výkone väzby a naďalej sa vedie v prípade vyšetrovanie. „Čakáme ešte na znalecké posudky z odboru zdravotníctva,“ priblížila Kováčiková.

Mladý muž mal napadnúť aj druha svojej starej mamy. V tomto prípade mladík čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví. „Žil spolu s nimi v jednej domácnosti,“ doplnila Kováčiková.

K obdobnémmu prípadu došlo aj uplynulý víkend v obci Jesenské. Po hromadnej bitke zomrel 29-ročný muž. K udalosti došlo počas krstu v rodinnom prostredí, ktorý vyvrcholil výmenou názorov. Prerástla v hromadnú bitku a 29-ročného muža museli záchranári odviezť do nemocnice v Rimavskej Sobote. Tam na následky zranení zomrel. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila banskobystická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. V prípade obvinili troch mužov vo veku 20, 22 a 26 rokov. „Všetkým trom bolo vznesené obvinenie za zločin zabitia v súbehu s prečinom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva,“ povedala Kováčiková.

Oslava v Jesenskom skončila bitkou a smrťou v nemocnici

Zdroj: vobraze.sk