Bodoky sa dostal do rúk polície

parameter.sk

V uplynulých dňoch mala zadržať v Nemecku polícia Karola Bodokyho pôvodom z Rimavskej Soboty. Informuje o tom stránka parameter.sk z Dunajskej Stredy, ktorá sa odvoláva na informácie maďarskej a bavorskej polície.

Na Bodokyho vydali maďarské úrady európsky zatykač v spojitosti so staršou vraždou v Budapešti. Zadržaný mal byť v uplynulých dňoch v spolupráci s maďarskou a nemeckou políciou. Podľa advokáta Namira Alyasryho, ktorý Bodokyho obhajuje v inom trestnom stíhaní na Slovensku, nemá podrobnejšie informácie o jeho zadržaní. „Vôbec neviem, na základe akých dôkazov ho zadržali v Nemecku. Mám len informácie z novín,“ povedal pre vobaze.sk Namir Alyasry. Ako podotkol, sú to od seba nezávislé konania.

Bavorský krajinský kriminálny úrad mal podľa parameter.sk v pondelok uviesť, že špeciálne jednotky 55-ročného muža zadržali v supermarkete. Mal mať u seba malé množstvo metamfetamínu. Maďarská polícia mala zadržať aj ďalšiu osobu v Budapešti Sándora Harisa. Obidvaja mali byť zadržaní v súvislosti s vraždou, ktorá sa v minulosti stala v Maďarsku. Polícia sa ďalej podľa spomínaného portálu domnieva, že muži majú dočinenia aj s masovou vraždou pápayovcov v Dunajskej Strede z roku 1999.

V prípade skutkov Karola Bodokyho na Slovensku sme sa obrátili na Prezídium Policajného zboru SR. Ako však pre vobraze.sk ďalej pripomenul hovorca PPZ SR Michal Slivka, v rámci vyšetrovania vedeného národnou kriminálnou agentúrou je osoba obvinená za trestný čin vraždy formou spolupáchateľstva. Zároveň dodal, že vo veci neustále vykonávajú vyšetrovacie úkony, no vzhľadom na povahu skutku a štádium, v ktorom sa v súčasnej dobe nachádza vyšetrovanie, nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie.

Zdroj: vobraze.sk, Parameter.sk