V R. Sobote ocenili majiteľov najkrajších predzáhradiek i balkónov. Výhercom gratuloval aj Boris Kollár

Na rimavskosobotskej radnici ocenili majiteľov najkrajších predzáhradiek i balkónov. Tento rok bolo na výber z 28 balkónov a 17 predzáhradiek, ktoré pracovníkov odboru rozvoja mesta zaujali. Ako ďalej uviedol Ján Bozó z referátu stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy na mestskom úrade, výber najkrajších predzáhradiek či balkónov prebiehal v mesiacoch júl a august. „Za toto obdobie pracovníci odboru mesta pravidelne brázdili ulice mesta a sledovali, čo by sa dalo zdokumentovať a zaradiť do súťaže,“ priblížil Bozó.

Z kandidátov neskôr komisia vybrala víťazov. V porote boli pracovníci odboru, i sekretariátu primátora či prednostu. Išlo už o 24. ročník súťaže. Porota sa podľa Bozóa rozhodla netradične udeliť aj osobitné ocenenie. Odovzdali ho Štefanovi Oroszlányimu a bytovému dôverníkovi Vojtechovi Mácsovi, symbolicky aj všetkým, ktorí pomáhali na Sídlisku Rimava.  Na netradične upravenú predzáhradku na Sídlisku Rimava upozornili obyvatelia. Keď tam podľa Bozóa prišli, uvideli peknú predzáhradku a veľa zelene, ktorá svedčí o pracovitých rukách a veľkej snahe obyvateľov.

Dnešného podujatia sa zúčastnil aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorý sa neskôr prešiel jarmokom. Primátor Jozef Šimko so šéfom parlamentu odovzdávali ocenenie najúspešnejším. Primátor sa v príhovore poďakoval všetkým obyvateľom mesta, ktorí akýmkoľvek spôsobom skrášľujú okolie svojho obydlia, okolie bytových domov či svojej záhradky v mestských častiach.

Najkrajšie predzáhradky na území mesta R. Sobota : 

1. miesto rodina Mrázová na Ul. M. R. Štefánika,
2. miesto rodine Megovcov na Ul. M. R. Štefánika,
3. miesto rodine Makšiovej, Pokoradzká ulica

Najkrajší balkón na území R. Soboty :

1. Alena Boldišová na Hostinského ulici, 
2. Judite Pecsők na Sobôtke,
3. Judite Tamášovej na Nám. Š. M. Daxnera