Na Gorkého ulici v R. Sobote vypílili vyše päťdesiat tují. Plánujú tam nové stromy

V Rimavskej Sobote počas zimnej vegetácie vypílili desiatky stromov. Najviac ich bolo na Gorkého ulici, kde bolo stromoradie viac ako päťdesiatich. Väčšinou išlo o tuje. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ Technických služieb Tibor Barto, išlo o najmasívnejší výrub počas tejto vegetácie v meste. Nakoľko však boli v blízkosti elektrického vedenia, tak boli vypílené dodávateľsky. Práce boli ukončené minulý týždeň. „Nakoľko nemáme na to špeciálnu uzemnenú plošinu, tak nám to robili dodávateľsky. Firma, čo nám to zrealizovala, má povolenie aj na takéto práce pod prúdom,“ povedal Barto. Spomenul, ak by to mali robiť TSM, tak by muselo dôjsť k odstávke prúdu a ľudia by tak ostali bez neho, čomu sa snažili zamedziť.

„Ďalej budú už naši pracovníci odstraňovať pne. Chceme tam nasadiť nové stromy, ktoré budú nízkokmenné a patria skôr do mesta. Niečo podobné, ako na námestí a nevyrastú do veľkej výšky,“ vysvetlil Barto.

Stromy na Gorkého ulici boli vysadené približne pred šesťdesiatimi rokmi, popri výstavbe rodinných domov. V súčasnosti podľa vodičov zasahovali príliš do cesty. Pracovníci TSM preriedili aj tuje na Školskej ulici alebo aj choré gaštany v mestskej záhrade. Prečistená bola aj časť na Kurinci v smere na Močiar. Povolenia na výrub stromov vydáva oddelenie životného prostredia na mestskom úrade.

Zdroj: vobraze.sk

V R. Sobote čistia nábrežie od stromov. Pracovníci správy už patria pod Košice