Za plaváreň a zimný štadión zaplatíme od začiatku decembra viac

Využívanie služieb plavárne či zimného štadiónu v Rimavskej Sobote od dnešného dňa zdraželo. Súvisí to so zvyšovaním energií. 

Dospelí zaplatia za 2 hodiny na plavárni 5 eur, deti 4 eurá. Za zimný štadión a jeden cyklus korčuľovania od začiatku decembra zaplatia dospelí 4 eurá a deti 3 eurá. Ceny pre jednotlivcov vzrástli o približne 100 percent. Viac v cenníku TSM pod článkom.

Zariadenia spravujú Technické služby mesta. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol vedúci športových a rekreačných zariadení TSM Jozef Slanina, ide o jedno z prvých opatrení, ktoré museli urobiť. „Bolo to nevyhnutné,“ povedal Slanina, podla ktorého robia analýzy ekonomických dopadov na náklady a prevádzku zariadení. „Zatiaľ nie je nič uzavreté. Predpokladám, že mesiac december bude rozhodujúci, v akom móde to ďalej pôjde,“ poznamenal. Medzi alternatívami naznačil, že môže dôjsť k obmedzeniu dennej, či nočnej prevádzky spomínaných zariadení. Nevylúčil ani verziu zatvorenia. Záležať to podľa neho bude od viacerých faktorov, ako štátny rozpočet, podielové dane, opatrenia mesta. 

K zvýšeniu dodal, že doterajšie ceny boli veľmi nízke v porovnaní s ostatnými prevádzkami na Slovensku, pretože aj po zvýšení cien o 100 percent sa vyrovnajú aktuálnym cenám plávaní či zimných štadiónov. „Ich ešte pritom  len čaká zdražovanie.  Muselo k tomu u nás dôjsť. Mali sme príliš nízke ceny,“ dodal vedúci športových a rekreačných zariadení TSM. Stopercentne zvýšenie cien sa netýka organizovaných skupín. To by už podľa Slaninu bolo likvidačné.

Zdroj: vobraze.sk

Otvorili plaváreň, ceny vstupného zatiaľ nezdvihli. Na Kurinci sa sezóna vydarila. Vláčik je stále nefunkčný