V Hnúšti kraľovali Barboriak s Homolovou

Na tradičnom volejbalovom turnaji zmiešaných dvojíc triumfovali v Hnúšti Erik Barboriak a Karin Homolová. Vo finále zdolali pár Viliam Adámek/Jana Matúšková 2:0 na sety. Ako pre vobraze.sk uviedla Adriana Beregiová z usporiadateľského VK Iskra Hnúšťa, zápasy prebiehali v hale i na antukových kurtoch. „Kvôli dažďu sme prešli do Mestskej športovej haly. Tento ročník môžem označiť za veľmi úspešný.

Predstavilo sa na ňom 24 dvojíc. Radi by sme ich u nás stretli znovu o rok. Finálový zápas bol herne pútavý,“ povedala Beregiová. Ako doplnila, tri najlepšie páry boli z Revúcej, ale jednu zástupkyňu medzi nimi mala aj Iskra. Jej odchovankyňou je totiž Jana Matúšková, za slobodna Zatrochová. „Vydala sa do Revúcej,“ poznamenala hnúšťanská mládežnícka trénerka.

„Veľmi sa tešíme z toho, že sme turnaj vyhrali. Začiatky boli ťažké, ale potom sme sa nejako rozbehli. Obhájili sme prvenstvo z minulého roka. S Erikom hráme spolu dva roky,“ uviedla Karin Homolová.

Na zabezpečení podujatia, ktoré sa konalo 31. júla, participovali viacerí sponzori. „Bol to už 27. ročník turnaja a finančne ho podporili: Banskobystrický samosprávny kraj, mesto Hnúšťa, bar v Mestskej športovej hale, BAU TRADE – Grigorij Šamin, Witness, Michal Bagačka, Technické služby mesta Hnúšťa, ako aj Ekometal či PMXnet,“ skonštatovala Adriana Beregiová.Zdroj: vobraze.sk, foto: Róbert Brádňanský