Sieť nemocníc Svet zdravia sa od októbra zmenila na Penta Hospitals

Najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti na Slovensku, sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, zmenil od prvého októbra názov na Penta Hospitals. V rámci toho sa mení obchodný názov holdingovej spoločnosti Svet zdravia, a.s., na Penta Hospitals SK, a. s. a dopravnej zdravotnej služby na Penta Hospitals DZS, a. s. Značka ProCare, ktorá reprezentuje sieť polikliník, prechádza vizuálnou zmenou a bude ďalej fungovať ako produktová značka pre ambulantnú zdravotnú starostlivosť. Zmena obchodného mena je súčasťou transformácie na jednotnú značku medzinárodnej siete Penta Hospitals International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Českej republike a v Poľsku.

„S novou značkou Penta Hospitals sa slovenská verejnosť mohla zoznámiť už pri otvorení novej Nemocnice Bory. Po Českej republike bude v jej mene pôsobiť v sektore zdravotníctva celá sieť regionálnych nemocníc a polikliník na Slovensku a čoskoro aj v Poľsku. Každá z troch krajín mala doteraz svoj vlastný príbeh, nová značka má však reprezentovať budúci spoločný rozvoj v rôznych inovatívnych oblastiach. Našim cieľom je v rámci strednej Európy poskytovať pacientom zdravotnú starostlivosť vyznačujúcou sa vysokou kvalitou, bezpečnosťou a nadregionálnou dostupnosťou. Súčasne sa snažíme vytvárať pracovné podmienky, ktoré budú atraktívne a zabezpečia odborný rast všetkým 20-tisícom našim zamestnancom,“ vysvetlil Peter Lednický, generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International.

Na Slovensku aktuálne pôsobí 14 nemocníc a 11 polikliník v rámci Penta Hospitals SK. Spolu s koncovou Nemocnicou Bory zamestnávajú 11-tisíc zamestnancov. „Svet zdravia bol jedenásť rokov symbolom záchrany a postupnej obnovy regionálnych nemocníc. Za ten čas sa podarilo nielen postaviť prvú nemocnicu novej generácie v Michalovciach, ale aj zmodernizovať desiatky pracovísk na európsku úroveň. V tomto úsilí nepoľavujeme a aj po zmene názvu chceme byť lídrom v zavádzaní nových inovácií a kvalitatívnych procesov. Značka ProCare je už šestnásť rokov synonymom nadštandardnej ambulantnej starostlivosti. Je silne etablovaná v Bratislave, kde je v prevádzke až šesť polikliník a o mesiac otvárame jednu novú. Pod touto produktovou značkou budeme naďalej rozširovať spektrum ambulantných výkonov a rozvíjať digitálne služby, ktoré zabezpečia desiatkam tisíc osobných aj firemných klientov komfortnú správu svojich zdravotných potrieb v rámci nášho širokého portfólia,“ doplnil Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete Penta Hospitals Slovensko (bývalá sieť ProCare a Svet zdravia).

Sieť Penta Hospitals Slovensko má od 1. októbra novú internetovú stránku www.pentahospitals.sk.

Zdroj: Bianka Krejčiová, PR špecialistka Penta Hospitals SK