Problém s „heliportom“ v R. Sobote chce vyriešiť samospráva

Pristávacia plocha pre záchranárske vrtuľníky, neďaleko bývalej Hypernovy v Rimavskej Sobote, by mohla zmeniť prevádzkovateľa. Ten by mal zabezpečiť komplexnejšie služby.

V súčasnosti v rukách súkromnej spoločnosti Forespo NR z Bratislavy. Ako pre vobraze.sk uviedol nový viceprimátor Rimavskej Soboty Jozef Tóth, samospráva má záujem o vyriešenie situácie súvisiacej s prevádzkovaním pristávacej plochy a pozemkom pod ňou odkúpiť.

Podľa jeho slov ho poveril primátor mesta Jozef Šimko, aby vstúpil do rokovania s majiteľom s cieľom odkúpiť pozemok a stať sa výhradným majiteľom tohto pozemku. Zároveň priblížil, že samospráva si uvedomuje dôležitosť a význam pristávacej plochy a po dohode s riaditeľom nemocnice v R. Sobote, by zabezpečovali jej prevádzku i údržbu. „Primátor telefonicky oslovil riaditeľa nemocnice a informoval ho o zámere mesta postarať sa oň. Riaditeľ s návrhom súhlasil,“ podotkol Tóth.

Záchranárske vrtuľníky Air – Transport Europe previezli vlani vyše 60 pacientov z rimavskosobotskej nemocnice do vyššie špecializovaného zdravotníckeho zariadenia. Najčastejšie potrebovali pomoc pacienti s kardiálnym zlyhaním, respektíve s cievnou mozgovou príhodou. Viac o pristávacej ploche sa dočítate v predošlom článku.

Záchranárske vrtuľníky previezli z R. Soboty vyše 60 pacientov + video

Zdroj: vobraze.sk