Pobočku VšZP v R. Sobote čaká sťahovanie

Pobočka Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) zmení v Rimavskej Sobote adresu. Čaká ju sťahovanie. „Pobočka v Rimavskej Sobote sa plánuje sťahovať do nových priestorov koncom tretieho kvartálu. Vzhľadom na posun termínu pobočka VšZP ostáva do otvorenia novej na pôvodnej adrese,“ uviedla pre vobraze.sk Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie VšZP. Ako dodala, pobočku nájdu potom klienti na novej adrese SNP 2 v R. Sobote. Na rovnakej adrese sídlila ešte vlani pobočka ČSOB. „Sťahovanie pobočky do nových priestorov je plánované na 15.septembra,“ avizuje Štefúnová.

V súčasnosti sa nachádza pobočka VšZP na Francisciho ulici. „Z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu budovy, v ktorej sídli pobočka VšZP Rimavská Sobota, v záujme ochrany zdravia zamestnancov, zvýšenia komfortu a dostupnosti pre klientov sa pobočka presťahuje na novú adresu,“ ozrejmila Ivana Štefúnová ešte v apríli. Predpokladala, že sa presťahovanie uskutoční na konci druhého kvartálu tohto roka.

Od mája došlo k zníženiu počtu zamestnancov na rimavskosobotskej pobočke tejto zdravotnej poisťovne. Kým ešte v apríli ich bolo pätnásť, v súčasnosti ich je šesť. Pozíciu riaditeľky naďalej zastáva Natália Köbölová. „Sedem zamestnancov sa presunulo do Lučenca,“ pripomenula Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie. Dvaja zamestnanci sa podľa jej vyjadrenia rozhodli neprijať ponuku na presun do lučeneckej pobočky.

Všeobecná zdravotná poisťovňa vyhlásila verejnú obchodnú súťaž na odpredaj budovy na Francisciho ulici v R. Sobote, v ktorej aktuálne pobočka sídli. Štefúnová poznamenala, že ponuky je možné predkladať do 31. augusta a potom bude v kompetencii kupujúceho, čo v budove bude.

Zdroj: vobraze.sk