Nultý ročník festivalu pre deti Muránsky Obor sa vydaril + foto

Obrovské úsmevy. Obrovské výhľady. Obrovsky rozžiarené oči malých i veľkých návštevníkov. Taký bol Muránsky Obor 2024 – nultý ročník festivalu pre deti, prvého svojho druhu na Slovensku. Letné prázdniny v rodinnom parku Obrovisko pri Muráni odštartovala uplynulý víkend obľúbená dvojica Miško a Líška, ktorí spievali a zabávali malých kamarátov v priebehu celého festivalu Obor 2024. Spoločne s nimi vystúpili zbrojnoši so svojimi kúskami, ale nedali sa zahanbiť ani sokoliari s orlicou Agátou, ktorá budila rešpekt už na prvý pohľad. Malí odvážlivci si zajazdili na koni alebo sa mohli vyskákať dosýta na skákacom hrade. Niektorí sa priučili od zručného rezbára, ako vznikajú obrovské sochy a iným šikovná kováčka ukula krásnu železnú ružu.

Kto chcel, mohol si vymaľovať vlastné kamene, zahrať si rôzne spoločenské hry, nakŕmiť zvieratká v kontaktnej mini zoo, či len tak si pohladiť zajačika vo výbehu, kam je voľný vstup pre všetkých, malých aj veľkých.
Bábkové divadlo svojím príbehom naučilo návštevníkov niečo nové. Niektorí odišli na elektrickej štvorkolke, ktorú vyhrali v tombole. Iní sa mohli tešiť na zájazd do Legolandu, pretože ich číslo v tombole bolo to najšťastnejšie.

Nultý ročník festivalu Muránsky Obor 2024 sa skutočne vydaril, bol plný hier a dobrej nálady v úžasnom prostredí rodinného parku Obrovisko. Manažéri Jožko Lopušek, Matej Gabaj a Eva Balážová už majú plnú hlavu nápadov, čo pripravia do programu Muránskeho Obra 2025. Prezradili len toľko, že to bude riadna jazda.

Pri sysľovisku na Muráni vzniká rodinný park obrovisko s rozprávkovo-náučným chodníkom + foto

Zdroj: Eva Balážová z penzionu Syseľ – rodinný park Obrovisko (redakčne upravené), foto: Tomáš Kellich