Hrachovčanka Martina je najlepšia cyklistka medzi policajtkami

Hrachovčanka Martina Krahulcová je najrýchlejšou cyklistkou medzi policajtkami. Na nedávnych celoslovenských majstrovstvách MV SR a Policajného zboru v cestnej cyklistike v Mošovciach si vybojovala prvé miesto v kategórii žien. V konkurencii siedmich pretekárok zvíťazila na trati s dĺžkou 43 kilometrov a prevýšením 474 metrov. Vďaka tomu, že získala majstrovský titul, sa nominovala na septembrové majstrovstvá Európy v Dánsku.

Ako pre vobraze.sk 24-ročná Martina priblížila, konkurencia na druhom ročníku celoslovenských policajných majstrovstiev bola dobrá. „Dievčatá išli veľmi dobre. Jedna bola bývalá majsterka Slovenska v juniorskej kategórii. Za mnou do cieľa prišla biatlonistka, ktorá sa tomu venuje na profesionálnej úrovni,“ vysvetlila Krahulcová.

Podľa jej slov slúži už tri roky na Obvodnom oddelení PZ v Rimavskej Seči. „Tam som aj začínala. Páči sa mi tam. Sme mladý ka športovo založený kolektív,“ povedala. Zároveň dodala, že táto práca ju lákala, lebo nejde o stereotyp, ale stále niečo nové. Do práce chodí ako inak, bicyklom. 

Mladej policajtke sa darí skĺbiť náročné povolanie so svojimi záľubami. Venuje sa najmä horskej cyklistike, ale v zimnom období aj skialpinizmu a bežkám. Hoci sa horskej cyklistike venuje iba druhý rok, jej talent si všimla dlhoročná reprezentantka Slovenska Janka Keseg Števková, s ktorou boli na najprestížnejších a najväčších MTB etapových pretekoch na svete s názvom Cape Epic. Trvali osem dní, prekonali celkovo 620 kilometrov, s prevýšením vyše 15 tisíc metrov.

Cyklistka Martina Krahulcová háji farby Slovenska na významných pretekoch CapeEpic

Jazdilo sa najmä po technicky náročnom skalnatom a pieskovom povrchu a vo vysokých teplotách. Aj napriek tomu bola amatérka Martina spolu s Jankou schopná konkurovať svojim skúseným súperkám a dievčatá tieto „neskrotné preteky“ dokončili na výbornom šiestom mieste.

Zdroj: vobraze.sk, PZ BB