Holíková získala na majstrovstvách sveta striebro. Veľká formácia mažoretiek Estrella obsadila tiež druhé miesto

Elitná rimavskosobotská mažoretka Adriána Holíková sa predviedla na majstrovstvách sveta v plnej paráde. V chorvátskom Zadare si vybojovala striebornú medailu. Holíková sa predstavila v seniorskej kategórii so žezlom (mace). Striebro získala aj ako kapitánka veľkej formácie mažoretiek Estrella v juniorskej kategórii (klasik pom – pom). Svetový šampionát sa konal minulý týždeň.

Holíková zúročila medzi sólistkami svoj talent i skúsenosti. „Som veľmi spokojná a prekvapená. Ešte stále to spracúvam. Dosiahla som najväčší úspech v kariére. Nezískala som doteraz na svetovom šampionáte medailu ako sólistka. Nesmierne sa zo striebornej medaily teším. Veľmi dobre mi vyšlo vystúpenie. Dopadlo lepšie, než som čakala. Predstihla ma jedine súperka z Chorvátska,“ povedala pre vobraze.sk Adriána Holíková z Rimavských Janoviec.

V júni si ukoristila na majstrovstvách Európy v Maribore rovnako kov strieborného lesku. „V Zadare som súťažila s tou istou zostavou, v tom istom kostýme, jeho súčasťou boli opäť aj svetielka. Tie som využila na svetelný efekt v istej fáze vystúpenia.“ Vlani obsadila Adriána Holíková na svetovom šampionáte nepopulárnu štvrtú priečku.

Od septembra študuje na UMB v Banskej Bystrici a jej príprava na majstrovstvá sveta nebola vôbec optimálna. „Príprava bola pomerne rozháraná. Bolo to také všelijaké. Veľa vecí sa mi v živote zmenilo. Tréningy neprebiehali tak, ako sme to plánovali. Trénovala som aj v B. Bystrici i doma v R. Janovciach,“ priblížila. Holíková študuje na Filozofickej fakulte kombináciu slovenský jazyk a história.

Bola najskúsenejšou členkou rimavskosobotskej veľkej formácie, ktorá prenikla na pódiové priečky. „Som veľmi rada, že sme ako veľká formácia junioriek obsadili striebornú pozíciu. Na tohtoročných majstrovstvách Európy sme brali bronz, takže sme sa teraz dokonca o jednu priečku zlepšili. Dievčatá išli parádne. Priznávam, vzhľadom na prípravu som nečakala, že to takto výborne vypáli. Nacvičovali si zostavu viac-menej bezo mňa. Titul si vybojovala formácia z Poľska,“ povedala devätnásťročná Holíková.

Piate miesto obsadila na MS v seniorskej kategórii Holíková s Chiarou Kleibanovou, toto duo sa predstavilo so žezlom (mace). „Snažili sme sa, ako sme vedeli. Ako som už spomínala, ťažšie sme sa zosúlaďovali v prípravnom období. Myslím si však, že piate miesto je vzhľadom na okolnosti dobré. Vlani sme však skončili lepšie, získali sme bronz,“ uviedla Adriána.

Účinkovanie na svetovom šampionáte prežívala emotívne. „Súviselo to s tým, že toto podujatie bolo určite posledným, na ktorom som súťažila ako sólistka. Uvidím, ako to napokon bude, či sa ešte objavím v nejakej formácii a aké bude moje ďalšie spojenie s mažoretkovým športom,“ vyjadrila sa Holíková.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Holíkovej