Ministra Gröhlinga privítali dvojičky Tomáško a Oliverko od R. Soboty

Ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga, ktorý vo štvrtok navštívil viaceré školy v Lučenci, privítali aj dvojičky Tomáško a Oliverko. Bývajú na Krásnej pri Veľkých Teriakovciach a narodili sa veľmi predčasne, čo skomplikovalo ich ďalší vývoj. Chlapci nedokážu sami sedieť ani chodiť. Ich životným údelom je rehabilitácia. Tá je však finančne náročná. Sú smejkovia, čo sa tešia zo života. Títo malí bojovníci majú päť rokov a prekonali viaceré náročné operácie. (podporiť ich môžete prostredníctvom vyhlásenej zbierky cez portál ludialudom.sk, pozn. red. ).

Statoční chlapci niekoľkokrát do týždňa navštevujú Materskú školu M. R. Štefánika v Lučenci, spolu s ďalšími detičkami so špeciálnymi potrebami. Majú síce problém s chodením a sú vo vozíku, rozprávajú však radi. Možno aj preto ich vybrali učiteľky. „Dvojičky reprezentovali špeciálnu škôlku a odovzdali darček ministrovi. Pozvané na akciu boli aj iné mamičky detí zo špeciálnej škôlky, ale tie neprišli,“ priblížila nám Kristína Kalászova, mamina dvojičiek. Podľa jej slov ich to potešilo, keď sa o tom doma dozvedeli.

Minister Gröhling v Lučenci navštívil Súkromnú základnú školu na Gemerskej ceste, Základnú školu Haličská cesta, ZŠ M.R. Štefánika a napokon prišiel aj na Strednú zdravotnícku školu. O jeho návšteve informovala samospráva aj na sociálej sieti. „V Lučenci sme sa rozprávali o potrebe vytvorenia inkluzívnych tímov a rozšírenia personálu najmä o školských asistentov. Verím, že aj v budúcom období budeme vedieť vyčleňovať prostriedky na to, aby sme vytvárali tímy školských asistentov, logopédov a ostatných podporných profesií, ktoré sú v školách potrebné,“ vymenoval prediskutované témy Branislav Gröhling. V rámci Svetového dňa bicykla sa minister spolu s vedením samosprávy presúval v rámci mesta na zelených bicykloch.

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: Katarína Kotmanová