Holíková si vybojovala na ME striebro. Veľká formácia mažoretiek Estrella brala bronz

elitná mažoretka Adriána Holíková

Rimavskosobotská mažoretka Adriána Holíková získala na majstrovstvách Európy striebornú medailu. V slovinskom Maribore súťažila v seniorskej kategórii so žezlom (mace). Pridala k nej však aj kov bronzového lesku. Bola kapitánkou veľkej formácie mažoretiek Estrella, ktorá obsadila tretie v juniorskej kategórii (klasik pom – pom). Európsky šampionát v mažoretkovom športe sa konal minulý týždeň.

Kým vlani sa umiestnila Holíková na ME medzi sólistkami na tretej priečke, teraz skončila o stupienok vyššie. Je to jej najlepšie individuálne umiestnenie na medzinárodnom fóre. „Konkurencia bola silná, každý rok sa zvyšuje. Určite som chcela skončiť v prvej päťke, mala som ambície obhájiť to tretie miesto z minulého roka. Veľmi ma táto strieborná medaila potešila. Zároveň ma však aj prekvapila. Nevyšlo mi vystúpenie úplne podľa predstáv. Súviselo to tiež s technickými problémami. Mala som čo robiť, aby ma to nerozhodilo. Predstihla ma iba súperka z Chorvátska. Beriem to striebro všetkými desiatimi,“ povedala pre vobraze.sk Adriána Holíková, rodáčka z Rimavských Janoviec.

Dodala, že obmenila svoju zostavu v porovnaní s minulým rokom, zaradila do nej nové prvky i jeden svetelný efekt. Priznala, že keďže sa rimavskosobotské mažoretky predstavili na európskom šampionáte s viacerými choreografiami, nemohla sa až tak v príprave sústrediť na sólo disciplínu. Adriána v máji ukončila maturitou štúdium na obchodnej akadémii a ide na vysokú školu. „Som prijatá na tri vysoké školy. Ešte sa rozhodujem, ktorú si vyberiem. Študovať budem učiteľský smer,“ povedala Holíková. Avizuje, že nielen ju, ale aj ďalšie rimavskosobotské mažoretky, čaká príprava na majstrovstvá sveta. Tie sa uskutočnia v chorvátskom Zadare.

Adriána Holíková viedla veľkú formáciu mladých mažoretiek Estrella v juniorskej kategórii. „Tvorilo ju šestnásť dievčat. Niekoľko rokov sme nezískali v tejto disciplíne medailu na medzinárodnej scéne. Pom – pomy sú vlastne strapce. Nečakali sme v Maribore takéto umiestnenie. Najťažšie je zladiť sa, ale do hry vstupujú i iné faktory. Mali sme veľkú radosť z tohto tretieho miesta,“ skonštatovala Holíková.

Piate miesto obsadila na ME v seniorskej kategórii trojíc so žezlom Emília Csanková, Chiara Kleibanová a Adriána Holíková. Rovnako piata skončila medzi juniorkami so žezlom (mace) Michaela Egyudová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Holíkovej