Začali chladiť ľad na zimnom štadióne. Prvý domáci zápas bude už tento mesiac

Na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote už začali s prípravou ľadu na sezónu. S chladením začali v týchto dňoch. Hokejisti sa na ľad majú dostať 15. augusta. „Nevieme, aká bude pandemická situácia, ale pripravujeme to, ako keby sme boli v normále,“ povedal pre vobraze.sk riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. Podľa jeho slov skorší termín spustenia „zimáku“ súvisí aj so záväzkami so Slovenským zväzom ľadového hokeja. „Máme zmluvne urobené, odkedy máme mať k dispozícii ľad,“ dodal.

Verejnosť by si podľa zaužívaného harmonogramu mala na svoje prísť v októbri. „V septembri sa ľudia ešte nechodili veľmi korčuľovať. Až keď sa zadaždí a ľudia nemajú kam ísť, tak prídu už aj na plaváreň a na zimný štadión. Máme naplánované, že od septembra, ako začne školský rok, tak otvoríme aj plaváreň,“ avizuje riaditeľ TSM.

Rimavskosobotskí hokejisti, účinkujúci v druhej lige, odštartujú prípravu ešte skôr. Podľa predsedu HKM Rimavská Sobota Michala Slováka ich čaká prvý pohárový domáci zápas 22. augusta. V nedeľu si v rámci pohára zahrajú doma s Topoľčanmi z 1.Slovenskej hokejovej ligy.

Na ľad v R. Sobote sa spolu s mládežníckymi kategóriami dostanú 15. augusta, ale muži začínajú kvôli Slovenskému poháru prípravu skôr, v Detve. „Tam začneme týždňovú prípravu a od pätnásteho nabiehame v Rimavskej Sobote,“ podotkol.

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: HKM Rimavská Sobota