Prebiehal tvrdý boj o to, kto navarí najlepší guľáš + foto

Ľudia hladní po spoločenských akciách si prišli na svoje. V Ožďanoch mali na výber až z deviatich guľášov.  Okrem toho boli aj súťaže, program či koncert skupiny Maduar. Minulý rok sa kvôli pandemickým opatreniam varenie nekonalo. Záujem tak bol tento rok väčší, ako predpokladali.

Z plánovaných zhruba šiestich tímov ich nakoniec varilo deväť. Hodnotenia sa zhostila domáca porota. Podľa slov starostu obce Jána Mateja zvíťazil guláš Pavla Mekeho z Hrnčiarskej Vsi. Druhé miesto obsadilo družstvo DHZ Ožďany a a tretie skončilo oždianske družstvo pod názvom Dve plus Jeden. „Nálada bola výborná, aj vďaka moderátorke Heni Struhárovej, folklórnemu súboru Hrnčiarka a večer to pozlátila hudobná skupina Maduar,“ priblížil pre vobraze.sk starosta Matej.

V Ožďanoch podľa Mateja ocenili aj najstarších účastníkov podujatia, a to Mariána Kelemena i bratov Milana a Jána Lacovcov. „Myslím si, že vyhrali všetci už len tým, že sa zúčastnili. Program bol pestrý, ceny hodnotné vďaka sponzorom,“ podotkol Matej, ktorý tento 11-ty ročník zhodnotil pozitívne. „Spokojnosť bola hlavne na strane občanov, že sa zase v obci niečo deje,“ dodal.

Jedným z tímov, ktoré súťažili, boli aj Hanovci. Pripravili dobrý guľáš a aj keď nevyhrali, boli spokojní. „Nám sa páčilo, konečne dáka akcia  súťažná aj s programom,“ doplnil Marian Hano. Prišlo ich na súťaž viac, tak sa rozdelili na dve družstvá. Chlapi za Čalúnnictvo varili fazuľový guľáš s údeným rebrom hovädzie a bravčové a dievky za OZ Teriakovčan pripravili svoj guľáš.“ Bola to klasika, bravčový. Podľa poroty bol lepší a predbehli nás, aj Matyinkovci chválili ženský guľáš,“ poznamenal Hano.

O program sa postaral aj FS Hrnčiarka z Hrnčiarskych Zalužian.

Na akciu prišli aj klienti z DSS Babin most, ktorí ocenili organizáciu aj prácu kuchárov. Obzvlášť ich potešil odvoz dobrovoľnými požiarnikmi, z ktorého mali ich chlapci neskutočnú radosť .

Zdroj:vobraze.sk, Foto: Marián Hano, Ivana Sadová