V Tornali by radi obnovili kemping

V Tornali sa pripravujú na letnú sezónu s vynoveným prírodným bazénom. Ten majú po rekonštrukcii ešte napustiť vodou. Radi by však obnovili aj areál kempingu. Nachádza sa neďaleko kúpaliska, ktoré je oddelené riekou Slaná. Ako pre vobraze.sk uviedla primátorka mesta Erika Győrfiová, po obnove kúpaliska by radi obnovili aj kemping, ten si však ešte vyžaduje veľa času aj investícií. V kempingu podľa nej vyrúbali vyše sto stromov, topoľov, ktoré boli nebezpečné a pri väčšom vetre sa lámali a ničili drobné stavby pod sebou. „Boli staré už viac ako päťdesiat rokov. Jeden z nich nám spadol aj na chatku. Budeme ju musieť zbúrať, to bude ďalšia fáza,“ povedala primátorka.

Stav stromov podľa nej dali posúdiť dendrológovi a usúdil, že stromy sú už zhnité zvnútra a presahovali svoju životnosť. „Tam sme teda tiež investovali peniaze aj energiu. Kemping ideme ešte čistiť, ale tento rok nebude v prevádzke určite. V budúcnosti by sme ho radi obnovili a hľadáme na to grantové možnosti,“ dodala Győrfiová.

V areáli kúpaliska majú aj 50-metrový bazén s pitnou vodou, ten však už minimálne šesť rokov nevyužívajú. „Dali sme to pozrieť odborníkmi a chceli by sme tam spraviť niečo s teplou vodou, ktorú by sme ohrievali. Je to zatiaľ len vo forme úvah,“ naznačila primátorka.

V Tornali uplynulé mesiace obnovovali prírodný bazén, ktorý má rozlohu 1,5 ha. Celkové práce si vyžiadali z vlastných zdrojov mesta sumu 362-tisíc eur. Na kúpalisku je aj nový chodník okolo veľkého bazénu, na jeho výstavbu získali sumu 60-tisíc eur. 

Zrekonštruovaný prírodný bazén v Tornali napustia vodou z Morského oka

Zdroj: vobraze.sk, foto: MASK MEDIA