V Tisovci oslávili Dni mesta. Udelili viaceré ocenenia

V Tisovci oslávili Dni mesta. Ich súčasťou bol aj koncert skupiny Desmod a Robo Šimko, ale aj vystúpenie Michal Tučný revival band z Česka. V programe sa predstavili napríklad aj FS Bystrina či DH Hradovanka. Trh regionálnych produktov bol takisto súčasťou minulotýždňových osláv mesta. V rámci nich sa predstavila tiež Via Historica, šermiarsko – divadelná kumpánia. Na tanečnej zábave hrala do tanca kapela eSeMeS. Na slávnostnom mestskom zastupiteľstve predviedlo nesporný kumšt pop operné duo La Strada.

„Dopadli veľmi dobre. Ľudia sa zabávali, všetko bolo zabezpečené,“ zhodnotil Dni mesta pre vobraze.sk Michal Stejskal, vedúci oddelenia kultúry a športu na Mestskom úrade v Tisovci. Ako dodal, výber interpretov bol taký, že zasiahol vekovo všetky generácie. „Bol tam folkór, populárna hudba i country. Myslím si, že výber účinkujúcich bol dobrý. Ľudia to dali najavo tým, že sa zabávali. Domnievam sa, že najviac divákov pritiahol Michal Tučný revival band. Bola to zároveň posledná kapela sobotňajšieho večera. Plné nádvorie však bolo aj na koncerte Desmodu s Robom Šimkom,“ skonštatoval Stejskal. Podotkol, že trochu ich potrápil dážď. Ako ozrejmil, na tanečnej zábave nehrala kvôli zdravotným dôvodom skupina Dezén, ale o zábavu sa postarala domáca kapela eSeMeS.

Odovzdané boli viaceré ocenenia. Cena mesta bola udelená Mestskej knižnici A.H. Škultétyho v Tisovci pri príležitosti 180. výročia založenia. Ocenená bola za poskytovanie kvalitných knižnično-informačných služieb a organizáciu kultúrnych aktivít, ktoré prispievajú k rozvoju metskej kultúry a šíreniu dobrého mena mesta.

Cenu primátorky mesta Tisovec Ireny Milecovej získali: Štefan Mede za nezištný čin ľudskosti, za spoločensky významnú a pre človeka prospešnú činnosť v podobe darcovstva krvi, Arthur Ciepielski za rozvíjanie medziľudských vzťahov a za verejnoprospešnú činnosť v prospech mesta, Ján Dianiška pri príležitosti významného životného jubilea za dlhoročnú aktívnu činnosť v Mužskom spevokole Sama Daxnera, ako aj Jaroslava Hrušková za dlhoročnú a aktívnu prácu v meste a v prospech mesta, za zodpovedný a aktívny prístup k plneniu povinností.

V mene OZ Pomocnica ďalej prebral Ivan Kriška Cenu primátorky mesta za verejnoprospešnú činnosť, ľudskosť, obetavosť, pomoc v prospech obyvateľov mesta Tisovec a širšieho regiónu. Cena primátorky bola rovnako udelená rodine Dianiškovej za úspešné pôsobenie pre rozvoj regiónu a mesta v agroturistike, za rozvoj zamestnanosti v regióne a za verejnoprospešné aktivity v meste. Udelené však boli i ďakovné listy.

Zdroj: vobraze.sk, MsÚ, foto: Milan Slabej