V Jesenskom pripravujú pestrý program na Deň obce. Oslávia aj storočnicu futbalu

V Jesesnkom, v jednej z najväčších obcí v okrese Rimavská Sobota, pripravujú pestrý program. Už v sobotu 9. júla tam na Deň obce vystúpia viaceré známe skupiny, tvorivý program pripravujú aj domáce školy. Od rána si na futbalovom ihrisku zahrajú mládežnícke mužstá z FK Jesenské. Viaceré tímy si zahrajú sily s mladými Fiľakovčanmi. Po zápase dospelých rovnako proti Fiľakovu budú odovzdané pri príležitosti 100. ročnice futbalu pamätné plakety. O 17.00 hodine ešte čaká divákov zápas Starí páni Jesenského vs. DAC legendy južného Slovenska 40+. „Predstavia sa v ňom dosť známi ľudia, bývalí futbalisti,“ avizuje pre vobraze.sk starosta obce Gabriel Mihályi.

Podľa slov starostu pestrý program je vyvrcholením asi polročných príprav a organizácie. Cieľom bola práve rozmanitosť programu. „Robíme stále pestrý program, lebo v obci máme rôzne národnosti a snažíme sa pestrým spôsobom poskladať program pre každého,“ povedal Mihályi. Ako spomenul, veľmi radi majú v obci vystúpenia detí zo škôl, základných, materskej i ZUŠky. „Pripravujú stále špeciálny program na Deň obce. Každá škola samostatne pripraví tvorivý program a potom s ním vystupujú,“ zdôraznil.

V okolí mestského kultúrneho strediska budú v rámci bohatého sprievodného programu pripravení aj hasiči, fotobúdka, lezecká stena, prekážková dráha s Vivien Ferencovou a návštevníci môžu využiť aj regionálne trhy Gemer – Malohontu.

Presný harmonogram podujatí a koncertov nájdete v priloženom plagáte. Koncerty sú naplánované až takmer do polnoci. vystúpia Heľenine oči, MC Hawer és tekknő či Maduar.

Zdroj: vobraze.sk