V R. Sobote sa vlani konalo vyše 130 sobášov

Svoje áno si v máji v kostole reformovanej cirkvi v R. Sobote povedala Tinka a Peter
Svoje áno si v máji v kostole reformovanej cirkvi v R. Sobote povedala Tinka a Peter

V Matričnom obvode Rimavská Sobota sa v roku 2022 konalo 131 sobášov. Z nich bolo 102 občianskych a 29 cirkevných sobášov. Najviac sa ich uskutočnilo v júli. Najčastejším dejiskom obradov mimo sobášnej siene bol kaštieľ v Tomašovej. Pre vobraze.sk to uviedli pracovníčky rimavskosobotskej matriky. S cudzími štátnymi príslušníkmi sa konalo dokopy päť sobášov. Viac ich mali ženy než muži. Cudzí štátni príslušníci pochádzali zo Španielska, Maďarska, Česka a z Kazachstanu. Rovnako päť sobášov bolo takých, v ktorých jeden zo snúbencov nebol plnoletý. Naopak, najstarší snúbenci boli šesťdesiatnici.

V Rimavskej Sobote sa vlani narodilo 988 detí. Medzi najčastejšie mená, ktoré im dali rodičia, patrili Samuel, Bryan, Matúš, Oliver, Dávid, Ema, Sofia, Natália a Viktória.
V rimavskosobotskom matričnom obvode zaznamenali vlani 706 úmrtí, z toho bolo 278 občanov R. Soboty. Informoval o tom matričný úrad. Ako dodal, prvého januára 1993 sa v R. Sobote narodili tri deti. Svetlo sveta teda uzreli v deň vzniku Slovenskej republiky.

Zdroj: vobraze.sk, Mestský úrad R. Sobota