V R. Janovciach sa dohodli na termíne osláv. Príde Exil

V Rimavských Janovciach sa dohodli na termíne obecných osláv. Spojené majú byť čiastočne aj s výročím 800 rokov od prvej písomnej zmienky ich obce. Chystajú pestrý program a hedlinerom podujatia má byť trnavský Exil. Skupina je známa skladami Go go happy go, Kamarát či Holiday. Ako pre vobraze.sk uviedol zastupujúci starosta obce Roman Uhrin, program viackrát presúvali, aby došlo k zladenu všetkých účinkujúcich. Oslavy tak majú byť v sobotu 11. júna.

Minuloročné oslavy sa nekonali kvôli pandemickým opatreniam. Tohtoročné oslavy by podľa Uhrina mali čiastočne nahradiť aj tieto oslavy. „Posnažíme sa aspoň čiastočne to občanom vynahradiť. Kultúrny program stále tvoríme a dopĺňame,“ hovorí Uhrin a dodáva, že v obci známu zabíjačku kvôli obmedzeniam s africkým morom ošípaných robiť nechcú. S jedlom im pomôžu miestne organizácie, podnikatelia, hasiči, poľovníci, Csemadok, Matica slovenská. Do osláv chcú pohybovými či vzdelávacími aktivitami zapojiť aj deti.

Atrakcie majú byť v centre obce a v blízkom okolí, pódium bude priamo za kultúrnym domom. „Máme pozvaných mladých heligonkárov aj s učiteľmi z okolia Buzitky. Zabaviť nás prídu aj Sendrejovci z Kokavy, FS Háj. Chceme program ešte doplniť aj pre maďarsky hovoriacich občanov, aby všetky komunity, ktoré máme, našli niečo pre svoje zabavenie,“ uzavrel.

Starosta neďalekej obce doúradoval

Zdroj: vobraze.sk