V Klenovci má vzniknúť tradícia Dní obce

Klenovská Rontouka sa blíži

Cena obce Klenovec, Čestné občianstvo či Cena starostky obce nebudú v tomto roku odovzdané počas Klenovskej Rontouky. Tá sa uskutoční od 23. do 25. júna. Pre vobraze.sk to uviedla starostka Klenovca Katarína Pribilincová. „Boli výhrady zo strany zúčastnených i od niektorých obyvateľov, že na folklórnom festivale, ktorý je regionálnym podujatím, oceňovala obec svojich občanov. Nepovažovali to za vhodné,“ povedala pre vobraze.sk starostka Pribilincová. Podľa jej vyjadrenia by bolo vhodnejšie, keby obec založila novú tradíciu a mala Dni obce. „Bolo by osobnejšie, keby sme oceňovali občanov na podujatí, ktorého usporiadateľom bude predovšetkým obec a bude pre Klenovčanov. Tak by sa mi to viac páčilo. Dni obce majú aj iné samosprávy, Klenovec ich nemá. Občanov oceňovať budeme, ale chceme na to vytvoriť vhodnú príležitosť,“ ozrejmila.

Klenovská samospráva zatiaľ nerozhodla o tom, koho tentoraz ocení. Katarína Pribilincová avizuje, že v tomto roku by mohol byť Deň obce v septembri. „Na začiatku by išlo o Deň obce. Je možné, že vyvrcholením programu by bol koncert skupiny Heľenine oči. Uvidíme, či to spojíme práve s vystúpením tejto skupiny, ktoré je naplánované. Nemáme to ešte odsúhlasené, ako to bude,“ povedala starostka obce s jánošíkovskou tradíciou.

Pribilincová je toho názoru, že treba trochu rozbehnúť život v obci po covide. „Mali sme už dve vydarené akcie, a to Fašiangovú zabíjačku a stavanie mája,“ podotkla starostka Klenovca.

Zdroj: obraze.sk, foto: Ján Čajko