V Gemerčeku a v Ratkovej volili starostu

V Gemerčeku (okres Rimavská Sobota) si v sobotňajších doplňujúcich voľbách zvolili za starostu Karola Kisantala (SMK – MKP). Bol jediným uchádzačom o túto funkciu. V zozname voličov bolo zapísaných 77 mien. Volebné právo využilo 35 voličov, všetci z nich odovzdali hlas Karolovi Kisantalovi. Ten prevzal na jar poverenie na zastupovanie starostu obce. Kisantal bol predtým riaditeľom Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej v Rimavskej Sobote.

V Ratkovej (okres Revúca) si obyvatelia zvolili za starostu Romana Chicha (Strana moderného Slovenska), ktorý sa rovnako ako jediný uchádzal o tento post. V zozname voličov bolo zapísaných 437 voličov. K volebnej urne ich pristúpilo 87, Chicho získal 80 hlasov. V minulosti už zastával pozíciu starostu, ale nedokončil svoj mandát. Marcel Poprocký, ktorý je od februára poverený zastupovaním starostu, v doplňujúcich voľbách na post starostu nekandidoval.

Starosta Gemerčeka Zoltán Kisantal i starosta Ratkovej Ján Bobrovský skončili tento rok vo svojich funkciách neslávne. Obidve obce tak potom prevzali do rúk zastupujúci starostovia.

Dvoch poslancov volili v sobotu 23. októbra v obci Muránska Huta (okres Revúca) a tých aj zvolili.

Zdroj: vobraze.sk, Štatistický úrad SR