Známe mená majú záujem o funkciu starostu v Gemerčeku i v Ratkovej

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia v sobotu 23. októbra. Starostu si budú voliť aj obyvatelia Gemerčeka (okres Rimavská Sobota) i Ratkovej (okres Revúca). O túto funkciu je však v obidvoch obciach minimálny záujem. V Gemerčeku sa o dôveru voličov uchádza iba Karol Kisantal (SMK), ktorý je aktuálne zastupujúcim starostom. To, že je jediným kandidátom, súvisí podľa neho s tým, že o rok budú komunálne voľby.„Bol som poslancom a nikto nechcel prebrať funkciu zastupujúceho starostu. Podujal som sa na to. Aj keby som teraz nekandidoval, zostal by som ešte na ten rok zastupujúcim starostom. Nevylučujem, že o rok budú kandidáti,“ povedal pre vobraze.sk Karol Kisantal. Ako dodal, aby si uľahčil vybavovanie vecí v rôznych inštitúciách, rozhodol sa kandidovať v doplňujúcich voľbách.


Kisantal bol riaditeľom Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej v Rimavskej Sobote a donedávna tiež trénerom futbalistov piatoligového FK Jesenské.

V Ratkovej sa uchádza o post starostu len Roman Chicho (SMS), ktorý už v minulosti sedel v kresle prvého muža obce. V súčasnosti je zastupovaním starostu poverený Marcel Poprocký.

Spomínané obce majú zastupujúce vedenie kvôli tomu, že starosta Gemerčeka Zoltán Kisantal i starosta Ratkovej Ján Bobrovský skončili tento rok vo svojich funkciách neslávne. Prišli o mandát po verdikte súdov. Podpísal sa pod to alkohol za volantom.

Starostovia skončili vo funkciách neslávne. V Gemerčeku i Ratkovej budú voľby – vobraze.sk


Zdroj: vobraze.sk