Projekt rekonštrukcie plavárne v R. Sobote už pripravili. Rozpočet bude vyšší

Projekt modernizácie a rekonštrukcie plavárne v Rimavskej Sobote je hotový. Počíta so zateplením obvodového plášťa i s modernizáciou techniky. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil poslanec MsZ a zároveň Banskobystrického samosprávneho kraja Zoltán Cziprusz. Ako spomenul, termín odovzdania projektovej dokumentácie, stavebného povolenia či podania žiadosti je do konca augusta. Dovtedy bude potrebné dotiahnuť papiere k podaniu projektu a získaniu financií. Rozpočtová časť by podľa Cziprusza mala byť o čosi vyššia, ako počítali pôvodne, podľa rozpočtu je to okolo 4,8 mil. eur. „S kombináciou prostriedkov by sme to ale stále mali vedieť zvládnuť. Sme zatiaľ v stanovených lehotách. Pevne verím, že sa to podarí,“ priblížil Cziprusz. Podotkol, že po vypísaní výzvy ministerstvom, vysúťažením dodávateľa by k realizácii mohlo dôjsť niekedy budúci rok.

Modernizácia plavárne by mala byť hradená z viacerých zdrojov, európskych financií, rozpočtu mesta či s pomocou Banskobystrického samosprávneho kraja. Rekonštrukcia počíta s pôvodnou budovou plavárne, len bude v modernejšom štýle. Cieľom modernizácie je zníženie energetickej náročnosti objektu. Jej súčasťou má byť zateplenie obvodového plášťa, strechy či výmeny okien s využitím obnoviteľných zdrojov energie s využitím fotovoltaiky, solárnej termiky či tepelného čerpadla. Podľa rozpočtu mesto ročne investuje do prevádzky plavárne okolo 320-tisíc eur. Súčasťou projektu má byť aj rekonštrukcia bazénu a bazénovej technológie, sanity, obkladov či šatní.

Po zatvorení plavárne v priebehu júna kvôli letnej prevádzke kúpaliska na Kurinci by tak na jeseň malo dôjsť k jej opätovnému otvoreniu. K dispozícii je v budove aj posilňovňa, bufet či masér. Ako priblížil Attila Šimko, poverený vedením TSM R. Sobota, rekreačná oblasť by mala byť otvorená v polovici júna a zamestnanci plavárne prejdú na Kurinec. Na otvorenie sezóny vplýva aj počasie, to však podľa Šimka až tak neprekáža karavanistom, ktorí niekedy už v prvých dňoch od otvorenia prídu z okolia Vysokých Tatier.

Modernizácia mestskej plavárne v R. Sobote má byť hradená z viacerých zdrojov. Odhadnuté sú na štyri milióny

Zdroj: vobraze.sk