Náčelníkom hnúšťanskej mestskej polície bude Miloš Barto. Osvedčil sa ako jej poverený šéf

Mestské zastupiteľstvo v Hnúšti vymenovalo za náčelníka mestskej polície od prvého júna Miloša Barta. Ten je v súčasnosti poverený vedením mestských strážcov poriadku. Primátor mesta Martin Pliešovský ho v priebehu roka dvakrát poveril touto funkciou. „Osvedčil sa. Je to náš dlhoročný pracovník, som spokojný s jeho prácou, s riadením mestskej polície a aj s aktívnym prístupom, tak som sa v zmysle zákona o obecnej polícii a pracovného poriadku rozhodol požiadať mestské zastupiteľstvo o jeho menovanie do funkcie náčelníka,“ povedal pre vobraze.sk primátor Martin Pliešovský. Ako dodal, na túto funkciu nemuselo byť vyhlásené výberové konanie. „Niečo iné sú vedúci jednotlivých oddelení,“ podotkol.

Primátor mesta uviedol, že mestská polícia bude naďalej fungovať v zložení náčelník plus päť jej príslušníkov. „Myslím si, že na naše mesto je to v tomto momente dostatočné. Miloš Barto sa dobre zhostil tejto funkcie,“ povedal viceprimátor mesta Michal Bagačka na minulotýždňovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Podľa neho predchádzajúce mesiace ukázali, že sa dá aj takto fungovať.

Martin Pliešovský avizuje, že pod náčelníka mestskej polície zaradia aj činnosť štyroch členov miestnej občianskej a preventívnej služby, ktorí samospráve pribudli. Podľa jeho slov toto tiež zavážilo pri menovaní Barta za náčelníka. „Nastúpili od apríla, majú svoje zázemie, sú už zaodetí, označení, preškolení. Zoznamujú sa s terénom a s komunitami. Náčelník im bude zadeľovať prácu, úkolovať ich.“

Predchádzajúci náčelník hnúšťanskej mestskej polície Peter Rukavica sa vzdal tohto postu k 31. máju minulého roka. Rukavica mal pod sebou šiestich strážcov poriadku. Primátor potom poveril ich vedením Miloša Barta, počet mestských policajtov sa znížil o jedného. Samospráva pôvodne vyhlásila na jeseň výberové konanie na obsadenie funkcie náčelníka. To však bolo neskôr zrušené. „Na jeho predchodcu Petra Rukavicu bolo výberové konanie a myslel som si, že by bolo najvhodnejšie, keby sme to urobili cez výberové konanie. Ale keďže tam došlo k technickému pochybeniu, tak sme výberové konanie zrušili. Miloša Barta som druhýkrát poveril riadením mestskej polície,“ priblížil Pliešovský.

Zdroj: vobraze.sk