Poslanci v Klenovci si prilepšia

Obecní poslanci v Klenovci si finančne prilepšia. Krátko pred Vianocami si schválili odmenu vo výške 70 eur brutto za účasť na zasadnutí obecného zastupiteľstva. Za hlasovali piati volení zástupcovia občanov, dvaja boli proti a dvaja sa pri hlasovaní zdržali. V predchádzajúcom volebnom období mali klenovskí poslanci odmenu vo výške 40 eur v hrubom za účasť na zasadnutí obecného zastupiteľstva.

Obecné zastupiteľstvo v Klenovci pozostáva z deviatich poslancov. Je to o dvoch menej v porovnaní s volebným obdobím 2018-2022. Na konci októbra minulého roka sa v komunálnych voľbách o dôveru voličov uchádzali desiati kandidáti na poslancov. Poslanecký zbor v Klenovci tvoria: Stanislava Zvarová (zástupkyňa starostky), Pavel Struhár ml., Blažena Hrušková, Štefan Ištók, Dalibor Ďuriš, Patrik Brndiar, Štefánia Dovalová, Radoslav Anger a Milan Čajko.

Obecné zastupiteľstvo na decembrovom zasadnutí odvolalo z Dozornej rady spoločnosti Obecný podnik Klenovec Richarda Bálinta a Evu Brndiarovú. Namiesto nich zastupiteľstvo schválilo vymenovanie nových členov dozornej rady – Milana Čajka a Radoslava Angera. Za zodpovednú šéfredaktorku Klenovských novín schválili poslanci Blaženu Hruškovú.

Zdroj: vobraze.sk, klenovec.sk