Nová starostka Klenovca neplánuje personálne zmeny v obecnej polícii

S prácou obecnej polície je nová starostka Klenovca Katarína Pribilincová spokojná. Uviedla to pre vobraze.sk. „Aj keď na hodnotenie čohokoľvek je podľa mňa priskoro,“ dodala. Podľa jej slov je obecná polícia v Klenovci viditeľná. „Chlapi sú v uliciach v akomkoľvek počasí,“ poznamenala starostka. Klenovská obecná polícia má troch členov. Pozíciu jej náčelníka zastáva Vladimír Dovala. Ten v minulosti opakovane neúspešne kandidoval na post starostu.

Pribilincová podľa jej vyjadrenia neplánuje zmenu na poste náčelníka obecnej polície a nechystá ani zmenu počtu jej príslušníkov. Od februára minulého roka je členom obecnej polície Martin Štefánik, bývalý príslušník Policajného zboru SR a niekdajší zástupca predošlej starostky Zlaty Kaštanovej. Kvôli nezlučiteľnosti funkcie obecného poslanca a zamestnanca obce sa vzdal poslaneckého mandátu k 31. januáru 2021.

Obecná polícia bola v Klenovci zriadená začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia. Náčelníka obecnej polície na návrh starostu, respektíve starostky vymenúva a odvoláva obecné zastupiteľstvo. Klenovskí obecní strážcovia poriadku majú pri svojej činnosti k dispozícii kamerový systém.

Zdroj: vobraze.sk