Jeden z odborov na Mestskom úrade v R. Sobote povedie nová šéfka

Na rimavskosobotskom mestskom úrade vymenovali piatich vedúcich odborov. Na štyroch odboroch od dnes pokračujú pôvodní vedúci pracovníci. V jednom prípade došlo k zmene. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, ktorý bol predsedom výberovej komisie, primátor vedúcich vymenoval do funkcií v utorok a ich obdobie začína 1. marca. Zmena nastala na odbore školstva, mládeže a športu ktorý doteraz viedla Karina Kochanová. Prišlo až šesť prihlášok a všetci uchádzači splnili podmienky. Podľa predsedu výberovej komisie vyhrala Renáta Adorjánová, ktorú komisia odporučila a včera ju aj primátor mesta Jozef Šimko vymenoval. Rovnako tak urobil aj v prípade ostatných vedúcich pracovníkov, ktorí boli dovtedy poverení.
„Je šikovnou pracovníčkou na odbore a bola prvá na výberovom konaní. Zvíťazila hladko, od každého člena získala prvé miesto,“ doplnil Szántó. O tento post bol aj najvyšší záujem.

Výberová komisia bola vytvorená z troch poslancov z každého poslaneckého klubu a zástupcu odborov.
Vo výberových konaniach na päť pozícií bolo až 14 záujemcov. Podmienky splnili všetci. Na všetky pozície sa prihlásili aj pôvodní vedúci.

Odbor ekonomický podľa prednostu mestského úradu naďalej vedie Miroslav Bielak a odbor rozvoja mesta Eva Muráriková. Na ich pozície neboli ďalší uchádzači. Šéfkou na odbore sociálnych vecí zostáva aj Mária Turoňová a odbor vnútorných vecí naďalej povedie Zuzana Zsírosová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Attila Gecse