Na poste náčelníka Mestskej polície v Hnúšti skončil Rukavica. Poverený jej vedením je Barto

Hnúšťanská samospráva vyhlási v najbližších dňoch výberové konanie na obsadenie funkcie náčelníka mestskej polície. Pre vobraze.sk to povedal primátor Hnúšte Martin Pliešovský. Mestské zastupiteľstvo odvolalo na júnovom rokovaní Petra Rukavicu na základe jeho písomného vzdania sa funkcie náčelníka. „Bolo to jeho rozhodnutie a dôvod nepoznám. Funkcie náčelníka mestskej polície sa vzdal k 31. máju. Dostal ponuku na ďalšie pracovné miesto a tú neprijal. Išli sme tak do výpovede,“ uviedol primátor mesta. Vedením mestských strážcov poriadku bol poverený Miloš Barto. „Je dlhoročným členom mestskej polície. Nie každý chce ísť do riadiacej funkcie a on má skúsenosti s riadením,“ ozrejmil Pliešovský.

Rukavica mal ako šéf mestských strážcov poriadku pod sebou šesť príslušníkov. V súčasnosti ich je o jedného menej. V Hnúšti slúži päť mestských policajtov plus spomínaný Barto. „Mestská polícia funguje bez akýchkoľvek problémov,“ tvrdí primátor mesta. Podľa neho zatiaľ ponechajú model päť mestských policajtov plus ich šéf. „Pozeráme sa tiež na finančný aspekt. Požiadali sme o financie na vytvorenie miestnej občianskej a preventívnej služby, takže by existovala súčinnosť medzi ňou a mestskou políciou. Ak by finančná kondícia mesta bola v budúcom roku dobrá, prešli by sme opäť na model šesť plus jeden. Uvidíme aj to, ako dopadne výberové konanie. Ak príde odniekiaľ nový náčelník, Barto by zostal ako šiesty člen mestskej polície,“ načrtol Martin Pliešovský.

Vie si teda predstaviť Miloša Barta na poste náčelníka mestskej polície? „Existuje aj takáto možnosť. Záleží na tom, kto sa prihlási do výberového konania. Zatiaľ nemám výhrady k činnosti mestskej polície,“ odvetil primátor.

Hnúšťanské zastupiteľstvo vymenovalo Petra Rukavicu do funkcie náčelníka mestskej polície s termínom od 16. mája 2019. V minulosti bol príslušníkom Policajného zboru. Jeho predchodcom na tejto pozícii bol Milan Migaľa.

Mestskú políciu v susednom Tisovci tvoria traja členovia. Zastupujúcim náčelníkom je tam Ján Barto.

Zdroj: vobraze.sk