Lučenecké hodovanie odštartuje už vo štvrtok, je sa na čo tešiť

Desiaty ročník Lučenského hodovania odštartuje už tento štvrtok 17. augusta. Bohatý program, počas ktorého sa zabavia dospelí i deti, potrvá do soboty 19. augusta. Mesto Lučenec si pre obyvateľov a návštevníkov pripravilo tradičný pivný festival a jarmok, vystúpia kapely Hex, Vidiek či Medial Banana a lákadlom je aj program pre deti a niekoľko ďalších sprievodných podujatí.

„Program X. ročníka Lučenského hodovania do nášho mesta opäť prinesie kvalitných interpretov, tradičný jarmok a pivný fest s takmer 100 druhmi piva, divadelné predstavenia pre deti, výnimočné jazdy historickým vlakom alebo aj vyhliadkové jazdy po meste. Verím, že si každý príde na svoje a dni nášho mesta si naplno užije,“ povedala Alexandra Pivková, primátorka mesta Lučenec. Dejiskom hlavného programu bude Námestie republiky, kde vo štvrtok 17. augusta odštartujte tohtoročné Lučenské hodovanie skupina ABBA Slovakia Tribute, ktorá divákom pripomenie, že skladby skupiny ABBA sú nesmrteľné. Po nich bude pódium patriť skupine Mikoband. V piatok sa môžete tešiť na program v rámci projektu Europe for Citizens – Európa pre občanov či slávnostné udeľovanie ocenení mesta Lučenec. O večerný program sa postarajú kapely Guns N‘ Roses Tribute Slovakia, Hex a Mikoband.

„A to ani zďaleka nie je všetko. Koncerty kapiel sú doplnené o sprievodný program. V piatok aj v sobotu si môžete pozrieť mesto netradičným spôsobom – EÚ vláčik ponúkne vyhliadkové jazdy so zastávkami po meste Lučenec. Deti zaručene poteší Rozprávkové pódium, na ktoré sa počas piatka a soboty postaví napríklad známy mím Miroslav Kasprzyk, Harry Teater či Divadlo na hojdačke. Deti môžu naživo vidieť a čítať si so spisovateľmi Vandou Rozenbergovou a Petrom Gajdošíkom. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne a tombola. To všetko na radnici v Mestskom múzeu. A keď tam už budete, zastavte sa aj na IX. ročníku podujatia Fotrova kára, ktoré sa uskutoční v sobotu. Prehliadka historických automobilov a motocyklov z čias našich rodičov a starých rodičov zaručene nesklame,“ uviedla Darina Varhaníková, programová zamestnankyňa pre kultúru.

Od štvrtka do soboty sa zabávajúci budú môcť občerstviť na pivnom feste, kde si z pestrej ponuky takmer stovky alko aj nealko pív vyberie azda každý. Čapovať budú v piatich väčších pivných stanoch a dvoch menších stanoch remeselných pivovarov. Okrem piva a čapovaných nealkoholických nápojov budú predajcovia ponúkať v dvoch stanoch rôzne gastronomické špeciality.

Na námestí ešte nájdete stánky napríklad s cukrovinkami, popcornom a balónmi. Medzi netradičné podujatia, ktoré môžete zažiť v sobotu, patrí III. ročník jázd historickým vlakom na trase Lučenec – Kalonda a okružné jazdy historickým autobusom na trase Lučenec – Fiľakovo – Šiatorská Bukovinka a späť.

Zaujímavý je aj II. ročník majstrovstiev Slovenska v hode telefónom, ktoré sa uskutočnia na miestnom futbalovom štadióne Na súťažiacich čakajú vecné ceny, vystúpia Lenka Piešová a Šaška Baška, moderuje Lukáš Pelč. Môžete sa tešiť na atrakcie pre deti, občerstvenie, tombolu a mnoho iného. Nevynechajte ani Street Dance Party – X. ročník pouličného festivalu elektronickej tanečnej hudby. Ten, kto má rád šport, môže prísť fandiť na XIII. ročník Stredoeurópskeho pohára mužov v bocci – raffa o Pohár mesta Lučenec (Bocciardom, Ul. Jána Bottu). Oceňovanie tých najlepších v nedeľu 20. augusta ukončí program X. ročníka Lučenského hodovania.

Zdroj: tlačová správa, Michaela Baboľová, hovorkyňa mesta Lučenec (redakčne upravené)